Profil kouče

Pavel Ležák, ACC

Mým cílem je vést každou konverzaci tak, aby byla přínosná pro každého, s kým mluvím. Až spolu budeme mluvit, budete mít jasno v tom, co chcete, co nechcete, k čemu je třeba se rozhodnout, aby výsledek stál za to. Budeme mluvit o Vašich vizích a plánech a najdeme fungující principy, které zajistí Vaše vítězství. Budete mít chuť a motivaci do toho jít.

Moje motto

„Život Ti dá vždy jen tolik o kolik si řekneš“. T. Robbins

MŮJ PŘÍBĚH

Už jako dítě jsem se hodně ptal a to úplně na všechno, moje zvídavost byla nekonečná. Když jsem byl přítomen u jakékoliv konverzace, poslouchal jsem s velikým zájmem a tak nějak jsem uvěřil, že každý příběh má mít svůj unikátní konec. A ten mě vždy zajímal. Jak to všechno dopadne.

Proto jsem vyhledával profese, kde jsem měl možnost pomáhat vytvářet životní příběhy. Obchodní prostředí je na takové příležitosti jako dělané. Více než 20 let jsem tedy postupně získával zkušenosti jak v obchodě, tak i ve vedení lidí. Vedl jsem týmy, které jsem měl za úkol tvořit, nebo mi byly svěřeny korporací a společně jsme hledali strategie, které vedly k nejlepším možným výsledkům.

JAK JSEM SE DOSTAL KE KOUČOVÁNÍ

Život Jako Hra jsem potkal v dubnu roku 2016. Původně jsem si chtěl osvojit koučovací kompetence, jelikož jsem slyšel o efektivním vlivu koučování. V té době jsem vedl tým 25ti obchodních partnerů a byl jsem přesvědčený, že jim mohu být mnohem lepším leaderem, když budu umět koučovat. Když jsem procházel základním výcvikem, byl jsem fascinován tím, jak jsou koučovací metody účinné. Jak se říká, stíhač roste bojem a já dodávám, že hráč se hraním své hry stává mistrem.

Pochopil jsem, že každý kdo hraje svou hru opakovaně, stává se v ní mistrem. V tu chvíli jsem věděl, že tento obor již neopustím a rozhodl jsem se vydat mnohem dál, než je jen základ koučování. Život Jako Hra není pouze škola pro kouče, ale je současně komunitou s jasnou firemní kulturou. Zde jsem poprvé zaznamenal, co dokáže tým, který má stejnou vizi. Začalo mi dávat veliký smysl pomoci hledat skutečný záměr svým hráčům a pomáhat jim získávat mistrovství v tom, co dělají. Prozkoumávat vše, co je spojeno s vizí a sny, je neobyčejně obohacující.

MÉ ZÁSADY V KOUČOVÁNÍ

Dnes je pro mne moje koučovací praxe posláním a užívám si každý příběh, který mi je svěřen. I dnes věřím, že každý příběh má mít konec a že je možné ho ovlivnit. Ctím několik zásad pro mé koučování. Můj Hráč a já musíme být v naprosté shodě. Znáte ten pocit důvěry? Ten pocit, že s tímto člověkem můžete mluvit o čemkoliv a jste naladěni na jednu notu? To, co je pro mne důležité je, že téma, které můj hráč přináší je otevřené a připravené k objevování. Co je ale nejdůležitější, je si naší společnou cestu užít. Trvám na tom, aby naše společná cesta byla hra a to je zase moje úloha, kterou si patřičně užívám. Mám talent užít si cokoliv.

CO DĚLÁM, KDYŽ NEKOUČUJI

Zábava je pro mne velmi důležitá a jelikož uznávám důležitost přítomného okamžiku, vždy si užívám naprosto všechno, co dělám. Věřím, že mám možnost volby a vždy nesu za svá rozhodnutí plnou zodpovědnost. Je tedy jedno, jestli zrovna sportuji nebo se dívám na skvělý film. Je jedno, jestli se bavím s přáteli, nebo jen tak odpočívám a vychutnávám si klid v přírodě. Vše mohu dělat jak nejlépe dokážu, ale musí to být s radostí.

Reference

Koučování mi opravdu pomohlo

Napadla mne zajímavá myšlenka. Přirozenost výsledků koučování je neuvěřitelná, je to tak přirozené, že má člověk pocit, jakoby jen luskl prsty. Říkám si, jaká je škoda, že jsem Pavla neznala třeba v době, kdy jsem dělala řidičák.

Připravovala jsem se na důležité jednání a s Pavlem jsem prošla dvouhodinovou přípravou. Už chápu, co to znamená potlačit své ego při koučování. O této dovednosti jsem se doslechla v jednom z podcastů a teď jsem pochopila, že nemalý podíl na výsledku a mého pocitu z tohoto jednání, má Pavel jako můj kouč. A i když tomu tak je, přesto jsem si mohla své vítězství užít tak, jako by bylo jen moje. A já si myslím, že právě v tom tkví ta pomoc lidem, protože to je opravdu reálná pomoc. Děkuji Pavlovi za toto uvědomění. V mém případě bylo koučování opravdu účinné a přesto má člověk pocit, že to všechno zvládl sám.

Jana J.
Maloobchodní manažer sítě Genesis

Našel jsem správnou cestu

Koučování mě neskutečně posouvá dál. Pomáhá mi každý týden odpovědět si na otázky, které mě ještě trápí a odbržďuje moje vnitřní strachy. Kdyby nebylo Pavla a jeho koučování, myslím si, že bych neudělal spoustu životních rozhodnutí. Trošku jsem se sám v sobě ze začátku motal, ale Pavel mi pomohl najít tu správnou cestu a já věřím, že už na ní teď jsem 🙂 Jednoznačně bych každému doporučil, aby se nechal koučovat, protože nalezne v sobě přesně to, co hledá a aniž by věděl o tom, že to v sobě někde má.

Ondřej M.
group leader

Cesta k rozvoji mých dovednostní

S Pavlem jsem prošla dvěma herními sezonami. Jsem mu vděčná za čas, který jsme spolu věnovali rozvoji mých komunikačních, obchodních a koučovacích dovedností. Pavel mi poskytoval zpětnou vazbu, kde jsem oceňovala jeho skvělý postřeh, naslouchání a podporu mých myšlenek pro můj rozvoj. Užívala jsem si zábavné herní prvky, které teď často zařazuji do své praxe, Při jeho koučování jsem si uvědomovala propojení pro mě už známých věcí s novými, které jsem objevovala, spousta z nich se praxí dosud propojuje. Posunula jsem se o další úrovně výše k profesionalitě. Skvěle jsme si rozuměli a našli společný jazyk. Pavel šel do hloubky věci a tak jsem vytěžila maximum ze sebeobjevování. V Pavlovi jsem objevila parťáka a podporovatele nejen v koučování.

Dana B.
profesionální kouč a konzultant

Efektivnější řešení situací

Ke koučování jsem se dostal náhodou, když jsem řešil své osobní problémy, chtěl se někam rychle posunout a nastavit se na úspěch. Pavel mi díky svým otázkám přinesl jiný pohled na konkrétní situace a pomohl mi je efektivně vyřešit. Zpočátku jsem koučování přes telefon nedával velkou váhu a právě proto jsem byl příjemně překvapený 🙂 Pavla vřele doporučuji jako kouče, ale hlavně jako fajn člověka, který se dokáže vcítit do potřeb hráče (klienta) a posléze s ním rozjet jeho velkou životní hru. Je nepopsatelný pocit, když se vás kouč ptá, ptá . . . pak jako když cvakne a vše vám najednou začne dávat smysl . . .

David Š.
business manager

Jiný pohled na mě samotnou

Rozhovory s Pavlem mi přináší nové poznatky o mně samé. Zjišťuji, že situace, se kterými jsem dříve měla problém, jsem schopna zvládnout v klidu. Dokonce si je i užít. Stačilo poznat, jakou sílu může mít myšlenka. Změnil se mi pohled na mě samotnou. Vím, že mám možnost volby, jakým směrem se bude můj život ubírat. Pavel je trpělivý, naslouchá mi. Rozhovory s ním mě baví. Nastavuje mi zrcadlo mých myšlenek. Svými otázkami mě nutí přemýšlet jinak. 

Martina B.
Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Blanka Mrázková, ACC

karieraLeadershipObchodPodnikánívztahy

Miluju hledání super-schopností a přeměňování výzev v příležitosti – vlastních i vašich.

Detail kouče

Michaela Vránová, ACC

karieraKomunikaceLeadershipObchodOsobní rozvojPodnikáníSebedůvěraseberalizacevztahy

Kdo chce mít něco, co ještě nikdy neměl, musí udělat něco, co ještě nikdy neudělal.

Detail kouče

Petra Luptáková

KomunikaceLeadershipOsobní rozvojSebedůvěravztahy

Osobním rozvojem se zabývám již 17 let. Vyzkoušela jsem řadu slibných metod, navštívila mnoho přednášek a setkání. Chtěla jsem změnu, ale viděla jsem spoustu cest někoho jiného. Až koučování mi ukázalo, že odpovědi najdu uvnitř sama sebe. Je to nejrychlejší cesta, jak dojít k vysněnému cíli a nebýt na tu změnu sama. Teď nabízím své zkušenosti a podporu Vám.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: