Profil kouče

Pavel Heidler, PCC

Každý člověk si může zvolit takovou životní hru, aby ji doopravdy chtěl hrát. Pokud to tak neudělá, bude hrát hru někoho jiného. 

Ze hřiště až ke koučování

Jako celoživotní sportovec jsem si již odmala vybudoval v hlavě velkou soutěživost a chuť k tomu se neustále rozvíjet. Bohužel jsem musel po opakovaných zraněních ukončit svou sportovní cestu – štěstí v neštěstí? 

Díky překonání nespočtu zranění jsem si musel vybudovat mentální odolnost, abych mohl dále pokračovat. Objevil jsem v sobě empatii pro sebe i pro ostatní a touhu pomáhat lidem s jejich příběhy. 

Díky zranění bych se možná nevydal na pracovní cestu tak brzo. Možná bych nedostal svou první manažerskou práci ve 20 letech. 

Postupně jsem objevoval důležitost individuálního rozvoje každého člena týmu. Za roky strávené v korporátním prostředí jsem vedl více než 500 individuálních schůzek zaměřených na rozvoj. 

Uvědomil jsem si ale, že tu jsou určité limity. Jako lídr, bez znalosti koučování, můžu být nápomocný jenom omezeně. Rady, triky a tipy vždy jednou dojdou. Poznal jsem, že lidi mají odpovědi u sebe a stačí se na ně umět ptát. 

Koučování je nejefektivnější nástroj pro rozvoj. V průběhu z mnoha výcviků mi došlo, že to co se učím, přesahuje možnosti toho, kde jsem pracoval. Uvědomil jsem si, jaký potenciál tento obor má a jak můžu být nápomocný.

Kolo se uzavírá

To má největší hodnotu. Věřím, že člověk má v každém okamžiku možnost se rozhodnout. Každý z nás má jinou startovací čáru, rozdané odlišné karty. Je ale jen na nás jakým způsobem s nimi hrajeme.

Jaká je Vaše hra, Vaše téma? Jaká je Vaše herní strategie? Ze své pozice kouče vnímám to, co máte za sebou, Vaše zkušenosti a to, co Vás tvoří. Větší pozornost ale věnuji Vám tady a teď – co je pro Vás důležité? Co Vás dělí od Vašeho cíle, od Vaší ideální představy, od Vašeho snu? Každý z nás máme své slepé místo. Základním rozdílem mezi lidmi ale je, kdo ho touží poznat, uchopit pro sebe užitečně a prostě hrát.

Jako sportovci ti pomůžu:

 • Zlepšit sebevědomí a sebedůvěru k podávání lepších výkonů
 • Zvládnout stres – ovládat své emoce a postupně snižovat stres
 • Jak se dostávat do „zóny“ 
 • Zlepšit motivaci – nalezení vnitřní motivace pro potřebný výkon
 • Jak se učit z neúspěchu 
 • Zvládnout klíčové momenty při výkonu
 • To co umíš na tréninku, přenést na hřiště 🙂

Pomáhám ambiciózním lidem stávat se lídry, jak svého života, tak ve svém zaměstnání a dále:

 • Budovat a vést týmy založené na zdravé komunikaci
 • Empaticky vést jednotlivce k získání větších kompetencí
 • Zvládat každodenní časovou organizaci
 • Asertivně dávat zpětnou vazbu
 • Zlepšení sebereflexe – schopnost sebepoznání

Reference

Začala jsem dělat věci, které jsem dlouho chtěla zkusit nebo změnit a tím se vše dalo do pohybu

Z čeho jsi ze spolupráce nejvíce nadšený, v čem pro sebe vidíš největší přínos?

Z neustálého zatím nekončícího procesu, který otevírá nové cesty a také z toho, že ke všem odpovědím se dostávám sama a to „jen“ díky tvým otázkám. Už vím lépe co chci a právě díky této schopnosti se posouvám dál.

Jaký konkrétní dopad na tvůj život přinesla spolupráce?

Začala jsem dělat věci, které jsem dlouho chtěla zkusit nebo změnit a tím se vše dalo do pohybu. Jsem více otevřená novým věcem, často přemýšlím, co bych chtěla dál rozvíjet a jsem více vyrovnaná.

 Kateřina Dvořáková,  Grafička

Uvědomil jsem si, že od svého prostředí potřebuji zájem, autenticitu a upřímnost 

Z čeho jsi ze spolupráce nejvíce nadšený, v čem pro sebe vidíš největší přínos?

Odnáším si prostor, kde se můžu bavit o svých problémech a strategiích jak je překonat. Odnáším si tzv zkouškový prostor, kde můžu mluvit o čemkoliv s „kýmkoliv“ kde kohokoliv zastupuje můj kouč. Největší aha momenty jsem měl nejspíš ve Švédsku co se týče svého prostředí a co mi v něm vyhovuje. Nebo také už doma v Čechách kde jsem si uvědomil, že od svého prostředí potřebuji zájem, autenticitu a upřímnost. 

Tadeáš Jindra, podnikatel

Pomáhá mi přibližovat se tomu člověku, kterým bych chtěl být

Z čeho jsi ze spolupráce nejvíce nadšený, v čem pro sebe vidíš největší přínos?

Naučil jsem se vnímat své pohnutky a čemu věnuji svou energii a čas – díky tomu se dokážu vnímat v pozitivním světle, omezit nadměrnou práci a věnovat svůj čas tomu, čemu skutečně chci, abych se cítil dobře. 

Největší přínos jsem popsal výše – spolupráce mi vyhovuje díky fajn přístupu a schopnosti dobrého nastavování zrcadla mým myšlenkám.

Jaký konkrétní dopad na tvůj život přinesla spolupráce?

Zvýšení spokojenosti s mým životem. Pomáhá mi přibližovat se tomu člověku, kterým bych chtěl být.

Alex Machala, Customer service operational leader

Velký odraz vnímám v mém chování a energii, kterou ze sebe vydávám

Z čeho jsi ze spolupráce nejvíce nadšený, v čem pro sebe vidíš největší přínos?

Největším překvapením pro mě byly mé pozitivní a negativní vlastnosti, které jsem díky tomu odhalil. Vím tedy zcela přesně, na čem je třeba pracovat.

Jaký konkrétní dopad na tvůj život přinesla spolupráce?

Velký odraz vnímám v mém chování a energii, kterou ze sebe vydávám. Těším se na každý den, který přijde a myslím, že to má velmi pozitivní vliv na mé prostředí a lidi kolem mě.

Jan Uhmann, Lídr týmu

V osobním životě se cítím sebejistý, šťastnější, dokážu lépe řešit stres a problémy

Z čeho jsi ze spolupráce nejvíce nadšený, v čem pro sebe vidíš největší přínos?

Věděl jsem čeho bych chtěl končováním dosáhnout ale vůbec jsem nečekal že to bude mít na mě až tak rychlý a zásadní vliv. S klidným svědomím to mohu doporučit úplně každému. V osobním životě se cítím sebejistý, šťastnější, dokážu lépe řešit stres a problémy což se přeneslo přirozené i do práce. Díky tomu jsem začal přijímat větší výzvy, které bych dříve nepřijal nebo by mě nenapadlo tímto směrem ani přemýšlet.

Ondřej Klíma, Lídr týmu

Velmi přínosné pro mě bylo pojmenovat si svůj strach, pochopit ho a naučit se s ním pracovat

Z čeho jsi ze spolupráce nejvíce nadšený, v čem pro sebe vidíš největší přínos?

Myslím, že už od prvního setkání jsem čerpala velkou inspiraci z Pavlova koučovacího přístupu plného klidu, podpory, hlubokého naslouchání a trefných otázek. Vždy jsem měla pocit, že je v setkání maximálně přítomný a že se dokáže výborně napojit na to, co zrovna řeším. Přínosů byla celá řada. Asi ten největší byl pro mě pocit, že na to nejsem nikdy sama a že mi Pavel každou svou otázkou poskytl možnost sebevyjádření bez hodnocení. Růst v kariéře a soukromém životě pak byl vedlejším příjemným efektem :)).

Jaký konkrétní dopad na tvůj život přinesla spolupráce?

Konkrétně jsem si v kariérní oblasti díky naší spolupráci vydefinovala svůj přístup k mým novým klientům, ujasnila si cílovou skupinu, hranice ohledně nastavování mých cen, natrénovala jsem si, jak reagovat v nepříjemných situacích (např. klient nezaplatí včas, arogantní klient) a specifikovala jsem si, jakým směrem se ubírat v organizaci zážitkových eventů. V soukromé oblasti jsem zjistila, jaká esence mi v životě chybí, ale také prozkoumala syndrom hodné holky z nových perspektiv. Velmi přínosné pro mě bylo pojmenovat si svůj strach, pochopit ho a naučit se s ním pracovat. Nikdy nezapomenu na setkání, kdy jsem měla pocit, že už mi dochází síly a celý můj svět se rozpadal na kousky a Pavel mi dodal sílu jedinou větou. Byly to silné momenty za které od srdce děkuji.

Eliška Cisko, koučka

Větší pocit „důležitosti“, že někdo jsem a někam jdu a dá se o tom otevřeně bavit

Z čeho jsi ze spolupráce nejvíce nadšený, v čem pro sebe vidíš největší přínos?

v možnosti sdílení s někým nestranným ohledně toho, co se mi děje, kam jdu nebo kam chci jít, opakovaná zpětná vazba, zlepšení vlastní komunikace tak, abych byla lépe pochopitelná pro lidi kolem mě, zvědomění procesů, odvaha dělat věci tak jak si přeju já, osahání si vlastních hranic a limitů a jak se dají posouvat

Jaký konkrétní dopad na tvůj život přinesla spolupráce?

radost se sdílení našich cest, vzájemné učení, dalo mi to asi i větší pocit „důležitosti“, že někdo jsem a někam jdu a dá se o tom otevřeně bavit 🙂

RNDr. Petra Matysová, Ph.D., Oblastní vedoucí Golden Gate a.s.

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Lenka Šmídová

KomunikaceOsobní rozvojSEBEPOZNÁNÍvztahy

Můžeš dosáhnout úplně všeho, co si umí tvoje mysl představit. Pojďme spolu zhmotnit tvé představy.

Detail kouče

Tereza Rutkovská 

karieraKomunikaceMINDSETPodnikánívztahy

Pracuji se ženami, které dosahují výsledků ve své práci/podnikání, ale zároveň chtějí žít život v souladu se sebou a svými potřebami. Ony samy jsou tou nejdůležitější osobou v jejich životě.

Detail kouče

Jakub Novotný, ACC

karieraLeadershipObchodOsobní rozvojPodnikání

Pomáhám lidem k efektivnějšímu a rychlejšímu dosahováním výsledků, překonávání výzev, inspiruji k novým pohledům na události, které se v jejich životech odehrávají a pomáhám jim otevírat dveře do jejich úspěšnější budoucnosti.
Mimo koučování metodou Život jako Hra se zabývám také neurolingvistickým programováním (NLP), s jehož pomocí dokáži odstranit či změnit negativní či neužitečné programy, které se nachází v našem podvědomí a díky tomu pomoci lidem přemýšlet o spoustě věcí jiným způsobem. Pokud změníme své myšlení, vše ostatní již bude následovat.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

  ×

   Kontakt

   Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: