Profil kouče

Aleš Vrána, MCC, MBA

Mým krédem je nezávislost. Vnáším řád do chaosu. Moji klienti chtějí růst a se mnou se jim to daří násobně lépe. Mnoha firmám jsem pomohl významně zvednout obrat a zisk firmy. Mnoha majitelům a manžerům jsem pomohl stát se vědomě kompetentními v klíčových dovednostech.

Ve své koučovací praxi pomáhám majitelům firem a manažerům k tomu, aby jejich byznys přinášel výsledky a radost.

Moje krédo

„Všechny limity, které Vás nyní omezují, jsou Vaší tvorbou. Formují Váš život a všechna rozhodnutí. Můžete začít tvořit jinak.“

Znám své poslání

Jsou jen dva důležité datumy v lidském životě. První je datum narození. Druhý je, když zjistíte proč jste se narodili. Já to zjistil. Pomáhat lidem, aby se jim dařilo – to je moje téma. Koučování je nejefektivnějším nástrojem pomoci lidem. Je skvělé vědět, kam patřím. Koučování je můj obor, tady jsem doma.

Jaká je Vaše hra, Vaše téma? Jaká je Vaše herní strategie? Ze své pozice kouče vnímám to, co máte za sebou, Vaše zkušenosti a to, co Vás tvoří. Větší pozornost ale věnuji Vám tady a teď – co je pro Vás důležité? Co Vás dělí od Vašeho cíle, od Vaší ideální představy, od Vašeho snu? Každý z nás máme své slepé místo. Základním rozdílem mezi lidmi ale je, kdo ho touží poznat, uchopit pro sebe užitečně a prostě hrát.

Proč „být koučován“

Protože to funguje. Funguje věnovat svému životu vědomou pozornost. ,,Chtít od života víc.“ To je mé nejzákladnější poselství, které se snažím předávat svým klientům, Vám. Vše souvisí se vším, znáte to.

Naučil jsem se koučovat v Coachville. Tuto školu založil Thomas Leonard, otec zakladatel koučování, spolu zakladatel ICF. Jeho pokračovatel Master Coach Dave Buck je mým mentorem a koučem. V Coachville jsem nyní hlavním trenérem – učím kouče koučovat. Od začátků po mistrovství.

Kdo jsou moji klienti?

Nejčastěji jsou moji klienti majitelé firem, ředitelé a manažeři. Můj ideální klient je otevřený novému učení, je zvídavý a hledá cestu jak být lepší. Musí si umět připustit, že existuje výrazně lepší cesta, než cesta současná. Společně s klienty tvoříme budoucnost, která je lepší a větší než jejich minulost.

Reference

„Získal jsem životní rovnováhu a zdvojnásobil své příjmy.“

Koučování s Alešem Vránou bych osobně doporučil každému, ať už se jedná o majitele firmy či běžného zaměstnance. Ještě před pár lety bych všem tvrdil, že žádného kouče nepotřebuji, dnes tvrdím přesný opak, že svého kouče potřebuje každý.

Z pozice majitele a jednatele společnosti, kterým jsem se právě před dvěma lety stal, vím, jak je mnohdy těžké se povznést nad každodenní rutinu. Díky konzultacím s Alešem odcházím pokaždé obohacen o novou myšlenku, novou otázku či nový úhel pohledu na danou výzvu.

Během necelých dvou let, kdy je Aleš mým koučem, se mi podařilo nalézt životní rovnováhu (netrávit čas pouze prací, ale současně vést i osobní život) a současně zdvojnásobit své příjmy.
Věřím, že podobnou situaci řeší velké procento dnešní populace a právě proto bych schůzku s Alešem doporučil každému.

Pavel G., finanční služby

„Pravidelná setkání mi pomáhají držet směr a pracovat na tom, co je důležité.

Na Aleše jsem narazil trochu náhodou. Hodně jsem slýchával o koučování a nějak mě to přitahovalo. Když mě napadlo, že bych měl zase věnovat nějaký čas osobnímu rozvoji, tak bylo rozhodnuto. Prošel jsem internet a Alešovy stránky mě zaujaly nejvíce.
Pravidelné schůzky s Alešem mi pomáhají držet směr a pracovat na tom, co je důležité. Pokud se vyskytnou problémy, tak je s Alešem rozeberu, abych mohl pokračovat dál. Především mě ale inspiroval k postupné změně mnoha návyků a přístupu k mým spolupracovníkům.

Aleš B., majitel velkoobchodu

„Získal jsem více času a energie na rozvoj firmy.“

S Alešem spolupracuji už delší dobu. Tím jak firma rychle rostla, pomohl mi objevit nové pohledy na věci a situace ve vedení Sonnentoru, které mi připadaly zdánlivě nepřekonatelné. Díky naší spolupráci mám více času a energie na to, abych se věnoval rozvoji firmy.

Na začátku jsem byl hodně skeptický. Na slovo “koučování” jsem měl opravdu averzi a také jsem si moc nedovedl představit spolupráci s někým mladším. Koučování mi připadlo nedostupné. Myslel jsem, že koučování je jen pro někoho z jiné planety např. pro sportovní a podnikatelské superstar a ne pro někoho, kdo vede obyčejnou bylinkovou firmu na jižní Moravě.

Nejtěžší bylo pro mne to první rozhodnutí to prostě vyzkoušet. Dnes jsem za to vděčný. Aleš mi pomohl vnést jiný pohled a překonat řadu obtížných situací. Vedení firmy mě opravdu baví a růst i rozvoj firmy beru s pokorou jako dar a není jediným smyslem mého podnikání. Rád se stále učím a objevuji nové příležitosti. Investice do mého rozvoje se mi opravdu vrátila.

Josef D., jednatel

Díky Alešovi pracuji na svém osobním růstu, dívám se na svět a situace pozitivně.

1) Proč jsi začal spolupracovat s koučem?
Spolupracovat s koučem jsem začal v pro mě bezvýchodné situaci, kdy jsem nevěděl, jak pokračovat ve stávajícím zaměstnání. Práce se mi nedařila a nenaplňovala mě. Potřeboval jsem svou situaci s někým začít řešit a Aleše mi doporučila kolegyně. Již po úvodní schůzce mi bylo jasné, že to byla dobrá volba.

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla?
Aleš mě naučil dívat se na svět a situace, které přináší, pozitivním pohledem. Naučil mě si z každé situace odnést pro sebe to nejlepší. Dal mi spoustu rad, pomohl odbourat špatné návyky a společně jsme vytvořili řadu metodik napomáhajících v osobním růstu v různých oblastech. V neposlední řadě mě doporučil několik knih, které mě dále inspirují v osobním rozvoji.
Díky Alešovi pracuji na svém osobním růstu, tato práce mě naplňuje a přináší pozitivní výsledky jak v práci, tak osobním životě.

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?
vítězství, akcelerace, úspěch

Jiří J., product manager

Naučil jsem se hrát hru a přitom se bavit a užívat si postup ve hře.

1) Proč jsi začal spolupracovat s koučem?​
​Mám pocit, že si spíš našel kouč mě. 🙂 Vážně, najal jsem si ho, protože mi přišlo koučování formou hry velmi zajímavé a nevšední.

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla?​
Především jak cokoli (business, zálibu či život)​ hrát jako HRU a přitom se bavit a užívat si postup a zdokonalování ve hře.

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?​
Hra, aktivity a nadšení​.

Radek H., ředitel vydavatelství

Aleš mě inspiroval k postupné změně špatných návyků a přístupu k mým spolupracovníkům.

Na Aleše jsem narazil trochu náhodou. Hodně jsem slýchával o koučování a nějak mě to přitahovalo. Když mě napadlo, že bych měl zase věnovat nějaký čas osobnímu rozvoji, tak bylo rozhodnuto. Prošel jsem internet a Alešovy stránky mě zaujaly nejvíce.
Společně spolupracujeme asi 4 měsíce. Pravidelné schůzky s Alešem mi pomáhají držet směr a pracovat na tom, co je důležité. Pokud se vyskytnou problémy, tak je s Alešem rozeberu, abych mohl pokračovat dál. Především mě ale inspiroval k postupné změně špatných návyků a přístupu k mým spolupracovníkům.

Aleš B., ředitel velkoobchodu

Spolupráce mi přinesla nový úhel pohledu, inspiraci.

S Alešom som začala spolupracovať, pretože ma zaujal jeho pozitivny postoj k životu, ktorý vnimal ako niečo, čo každého z nás može baviť. Sršal z něho optimizmus a energia, ktoru klientovi vedel poskytnut a takisto ho vedel nasmerovat ho na tu spravnu cestu. Spolupraca s Alesom mi priniesla novy uhol pohladu, inspiraciu a napady v oblasti, ktorou sme sa zaoberali.

Silvia, freelance teacher

Aleš mi otevřel nový, pozitivní pohled na věc.

O coachingu jsem se dozvěděla náhodou – ve chvíli, kdy jsem měla před jednou z velkých životních zkoušek. Byl mi doporučen coach Aleš Vrána, který mě dokázal připravit na správný „finish“. To za pouhou jednu schůzku. Otevřel mi nový, pozitivní pohled na věc. Díky jeho pomoci jsem dokázala vyhrát svou hru a posunout se dopředu na další životní „level“.  Tímto děkuji Alešovi a doporučuji ho i Vám.“

Monika B., studentka

Více jsem poznala sama sebe, uvědomila jsem si, že život záleží jen na nás samotných

1) Proč jsi začala spolupracovat s koučem?​
Kouče jsem si najala do jisté míry ze zvědavosti o čem to koučování vlastně je a jestli opravdu funguje. Další a ten hlavní důvod byl, že jsem stála a přešlapovala na jednom místě a nevěděla, kudy se vydat. A v tu chvíli jsem si vzpomněla na Aleše a říkala si, proč to nezkusit. 

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla?
​Aleš mi už během první schůzky otevřel oči a i díky němu jsem začala nad některými věcmi přemýšlet jinak – pozitivněji a konstruktivněji. A také jsem více poznala sama sebe, což bylo docela překvapivé, protože jsem si myslela, že sama sebe už za ty roky znám. To hlavní, co jsem si díky Alešovi uvědomila je, že jaký život žijeme záleží jen na nás a pokud s tím současným nejsme spokojeni, vždycky existuje způsob, jak to změnit.

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?
poznání sebe sama, nakopnutí tím správným směrem, podpora

Eva F., finanční poradce

Hmatatelnost výsledků je do očí bijící

Referenci rozdělím na dvě části. Obecnou a osobní.
Obecně řečeno jsem člověk, který má velkou nedůvěru k moderním oborům. Mám rád čísla. Měřitelné výsledky. Hmatatelný výstup. I proto jsem se na koučing vždy díval přinejlepším podezřívavě. Nicméně musím říci, že pro mě bylo velmi milým překvapením, že se jedná o velmi konkrétní činnosti s reálnými dopady.

V osobní rovině je výsledek ještě zajímavější. S Alešem jsem absolvoval první hodinu. A rovnou řeknu, že jako veliký skeptik. Ač velmi silně pracovně vytížený, silně přemýšlím, že naše setkání nebylo poslední. Vlastně možná právě proto, že jsem pracovně vytížený. Hmatatelnost výsledků je totiž do očí bijící.

Marek P., ředitel tiskárny

Našla jsem vizi svého života a zlepšila jsem vztahy se svojí rodinou

1) Proč jsi začala spolupracovat s koučem? 
Hledala jsem kouce, s Alesem jsme se znali uz nejakou dobu z Toastmasters a uz drive me koucoval a s vysledky jsem byla vzdy nadmiru spokojena. Hlavni duvod byl ten, ze mi pomohl prestat s kourenim. Byla jsem kurakem temer 10 let a posledni roky jsou kourila necelou krabicku denne. Po rozhovoru s Alesem jsem jednoduse prestala kourit (vim, zni to neuveritelne, ale je to pravda), proto jsem se rozhodla vyuzit jeho sluzeb. 

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla?
Mnoho pozitivnich veci… prestala jsem kourit, zlepsila jsem vztahy se svoji rodinou, a hlavne, nasla jsem vizi sveho zivota 😉 

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?
spojenost, úsměv, smích

Iveta Z., studentka

Stanovil jsem si cíle, za kterými si jdu

1) Proč jsi začal spolupracovat s koučem?
Aleše  jsem potkal na Barcampu a slyšel jeho přednášku o osobním rozvoji. V té době jsem chodil na psychologické terapie a vnímal jsem, že mě sice terapie učí vyrovnat se s minulostí, ale nedává mi představu o tom, kam chci směřovat.
Alešovo koučování jsem si zvolil jako mezistupeň mezi terapií a samostatným životem.

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla?
Hlavní přínos vidím v tom, že jsem si ujasnil jakou hru (život) chci hrát. Díky Alešovi jsem si stanovil cíle a za těmito cíli krok po kroku jdu.
Díky tomu mám partnerku, kterou mám rád, stal jsem se cvičitelem jógy a práce, kterou dělám mě víc baví.

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?
Vhled, přímost, vedení

Pavel H.

My life has taken an amazing new direction

Working with Ales was one of the most transformative experiences I have had and the last three years. He is amazingly well-educated and incredibly inspiring! Ales really helped me rephrase my thought process around taking my career in a new direction. Ales has really done his homework! He had all of the right advice to help me ask the right questions to find exactly the right people to help me get not only this task completed, but many many more. He was also quite good at helping me to sort out where I had fallen into the traps of societies in general; I learned so much about not perceiving life from attempted conditioned ideas! And most people know me to be someone who thinks and lives completely outside of the box! So, this also was a huge benefit in working with Ales. His work is effective, and his approach is based in an amazing amount of research, as I said before, but what really helps Ales to be such an amazing coach is his ability to do his work with such a winning personality his sense of humor and his ability to lighten up even the heaviest fears and concerns is such a winning combination that I would recommend him to anyone. My life has taken a wonderful new turn, which I feel so much more confident about thanks to Ales.

Mary A., consultant

Spolupráce mi úplně změnila život, pozitivně!

1) Proč jsi začal spolupracovat s koučem?
Potřeba něco na sobě změnit. Hledal jsem řešení, jak se dostat z kruhu, ve kterém jsem se několik let nacházel. A taky byly Vánoce…příležitost, jak sám sobě dát výjimečný dárek.

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla?
Totálně mi změnila život, pozitivně! Nemám slov, to je potřeba zažít, bezvadná hra, níže kontakt na mě, zavolejte popíšu.

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?
z mého pohledu: pochopení- šok- výsledky

Jiří K., jednatel firmy

Nakopnutí na cestě ke svým cílům

1) Proč jsi začal spolupracovat s koučem?
Abych dosahl zmeny ve svem zivote smerem k cilum, kterych chci dosahnout.

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla?
Měl jsem někoho, kdo měl stejný zájem na tom, abych dosáhnul svých cílů, jako já a kdo mi poskytoval nový pohled na věc, když jsem se neuměl rozhodnout, nebo potřeboval nakopnout.

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?
Nakopnutí, dotahování, úspěch

Michal H., Chief Technology Officer

Spolupráce mi přinesla aktivní způsob k životu, každý den si plně užívám

1) Proč jsi začala spolupracovat s koučem?
Zaujal mne Alešův pozitivně laděný seminář, kterého jsem měla možnost se zúčastnit a musím přiznat, že to pro mě byl nejen velmi hodnotně strávený čas, ale především moment, který mě tehdy opravdu „nakopnul“ k další aktivitě a chuti se sebou něco dělat.

2) Co Ti spolupráce s koučem přinesla? 
Aktivní (nebo spíš proaktivní) přístup k životu, tedy nejen „přežívat“, ale hlavně si každý den plně užívat.

3) Jaká tři slova charakterizují koučování metodou Život Jako Hra?
Efektivní, interaktivní, pozitivně nabíjející

Lucie D., Lean Manager

Naučil jsem se zhmotnit své vize, porozumět a vytvářet realitu

Koučování vnímám jako rozsáhlou investici do svého života, ale né ledajakou. Vše si pořádně prožijete. Samotná zkušenost s koučinkem je nekonečná jízda, myšlenková bouře plná snů a cílů. Naučil jsem se zhmotnit své vize, porozumět a přetvářet je v realitu. Začal jsem milovat své chyby. Umědomil jsem si sílu porozumění sama sebe a své úlohy v životě. Díky tomu se z mého života stala nekonečná hra plná zábavy a pozitivní energie. Moje životní hra se začala zvětšovat, cíle a sny rostou s jejich realizací. Nakonec pochopíte, že dostanete vše co od života chcete. Srdečně doporučuji každému, kdo má chuť vzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou!

Jakub P., ilustrátor

Koučovanie mi umožnilo nahliadnuť na moje problémy z inej prespektívy

Proč jsi začal spolupracovat s koučem?
Kouča som si najal kvôli zlepšeniu kvality svojho života. Narazil som na problémy, ktoré som nebol schopný vyriešiť sám, resp. som potreboval profesionálne poradiť, ako ďalej v určitých krízových situáciách postupovať a ako ich riešiť. Okrem toho, o koučingu som sa dopočul od známeho a zaujalo ma to, takže som to chcel vyskúšať.

Co Ti koučování přineslo?
Koučovanie mi umožnilo nahliadnuť na moje problémy z inej prespektívy, prinútilo ma klásť si otázky a zamyslieť sa a v neposlednom rade mi ponúklo nástroje na zvládanie prekážok, ktoré som mohol okamžite zapracovať do každodenného života.

Jaký by byl Tvůj život kdybyste se nepotkali?
Myslím, že tie výsledky, ku ktorým mi dopomohlo koučovanie, by som dosiahol aj bez neho, ale za dlhší čas. Koučovanie je len pomôcka, samo o sebe neurobí s nikým zázraky, človek musí sám chcieť niečo zmeniť a musí v sebe sám nájsť silu na prekonávanie problémov a prekážok, prvotný impulz teda musí vychádzať z jeho vnútra. Koučovanie je však zároveň pomerne rýchlou cestou k tomu, aby si človek tieto veci uvedomil a začal na sebe pracovať.

Co Ti umožnila psychologická diagnostika?
Jednak mi odhalila rôzne aspekty mojej osobnosti, o ktorých som predtým nevedel, a jednak mi ukázala, kde sú moje silné a slabé stránky, takže som hneď mohol na týchto informáciách stavať.

Proč a komu bys doporučil využít diagnostiky?
Psychodiagnostiku by som doporučil asi každému, koho zaujíma podrobné rozanalyzovanie jeho osobnosti. Je to sranda, človek sa o sebe dozvie kopec zaujímavostí a zároveň je diagnostika aj poučná a poskytuje veľa cenných informácií.

Jakou hodnotu vnímáš ve využití diagnostiky?
Diagnostika je vhodným doplnkom na ceste za sebapoznaním a ponúka ďalšie informácie, ktoré sa dajú použiť ako nástroje v odbúravaní bariér v živote.

Krištof H.

Coaching hodnotím jako nejpřínosnější systém osobního rozvoje

Zažil jsem nespočet managerských školení a wokshopů, ale žádný z nich pro mne neměl takový přínos jako Alešův coaching. Změn, které jsem díky Alešovi ve svém profesním životě udělal bylo tolik, že jej hodnotím jako nejpřínosnější systém osobnostního rozvoje. Aleši, děkuji Ti!

Martin K., strategy director

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Jan Klapsia

Firemní kulturakarieraKomunikaceLeadershipOsobní rozvojSebedůvěravztahy

Mým posláním je pomoc lidem, aby byli spokojenější, více si užívali života a mohli dosahovat toho, o čem se jim původně ani nezdálo.

Detail kouče

Jakub Novotný, ACC

karieraLeadershipObchodOsobní rozvojPodnikání

Pomáhám lidem k efektivnějšímu a rychlejšímu dosahováním výsledků, překonávání výzev, inspiruji k novým pohledům na události, které se v jejich životech odehrávají a pomáhám jim otevírat dveře do jejich úspěšnější budoucnosti.
Mimo koučování metodou Život jako Hra se zabývám také neurolingvistickým programováním (NLP), s jehož pomocí dokáži odstranit či změnit negativní či neužitečné programy, které se nachází v našem podvědomí a díky tomu pomoci lidem přemýšlet o spoustě věcí jiným způsobem. Pokud změníme své myšlení, vše ostatní již bude následovat.

Detail kouče

Blanka Mrázková, ACC

karieraLeadershipObchodPodnikánívztahy

Miluju hledání super-schopností a přeměňování výzev v příležitosti – vlastních i vašich.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: