Profil kouče

Kristina Škrabalová

Každý nový den je prvním dnem celého tvého zbývajícího života. Tak to nepromarni a využij na plno. Nikdo nezná tvoji cestu tak, jako ty sám. A já tě podpořím v tom, aby každý tvůj další den stál za to.

Kdo jsem já?

Byla jednou jedna Kristina. Ta vždycky cítila, že ji to táhne k lidem, k tomu poznávat jejich příběhy a nalézat motivy, které ty příběhy dělají šťastnějšími. Její cesta k tomu, aby začala s lidmi skutečně pracovat na cestě za jejich sny a vizemi, byla ale hodně klikatá. Jako mladá ambiciózní právnička pracující pro top advokátní kancelář musela nejdřív kompletně profesně vyhořet, musela se odstěhovat do Asie, musela spadnout na úplné dno, aby se od něj mohla odrazit, musela se nejprve úplně ztratit, aby se mohla posléze znovu najít a objevit, kdo skutečně je a kam jí to táhne. Musela si zažít drama v profesní i osobní rovině, aby si konečně uvědomila, že jedině ona sama má tu moc věci ve svém životě měnit, a aby v sobě konečně našla odvahu jít tam, kam jí to skutečně táhne. Pomáhat lidem v tom dosahovat svých snů a rozvíjet na plno svůj potenciál.

Před osmnácti lety narazila na buddhismus a jeho nepřekonatelné metody práce s myslí. A věděla, že je doma. O něco později pak narazila na koučování, díky kterému se naučila, jak moudrost překlopit v hravost a jak efektivně ukazovat lidem, čeho všeho je naše mysl schopná.

A tak jsem tady. Abych vás podpořila na vaší cestě za tím stát se lepší verzí vašeho já. Ať už se jedná o nastavení efektivní podnikatelské strategie, zlepšení komunikace a vztahů nebo odbourání vnitřních limitů, které vám brání v tom žít život, jaký chcete. Témat je spoustu. Protože ve výsledku je jedno, jestli se jedná o nastavení správného fungování ve firmě, vytvoření fundraisingové strategie pro neziskovku, zhubnutí 30 kilo, natočení první desky nebo znovunalezení vášně ve vyhaslém vztahu. Všechno začíná a končí nastavením našeho vlastního myšlení. A já vás podpořím v tom, abyste si jej nastavili tak, že se začnete efektivně posouvat tam, kam potřebujete.
 

Funguje to? Funguje. Má to smysl? Má. A jak to vím? Protože jsme to zažila nejen na sobě samotné, ale zažívám to dnes a denně u lidí, se kterými spolupracuju. Je to jízda, která mě neskutečně baví, která mě neskutečně motivuje a které mě každý den udivuje tím, jak výrazné a hmatatelné výsledky má.


Tak co, chcete nasednout?


Témata, která často koučuju, a ve kterých jsem proto jako ryba ve vodě:
Začínající podnikatelé a startupy, nové projekty a strategické plánování, přepracování a vyhoření, time management a chronický nedostatek času sám na sebe a své priority, profesionální a výkonnostní sportovci, ženy a jejich cesta za naplněným mateřstvím/partnerstvím, ženy – matky – podnikatelky, leadership a komunikace v týmu, sebedůvěra a sebevědomí, hledání sebe samého a své vlastní cesty, vztahy a rozchody
 

Věci, které dělám, když nekoučuju:

Mám ráda velké hry a hraju na plno, takže ve svém volném čase lozím, horolozím, šlapu na lyžích do vysokých hor, abych se pak mohla v měkkém prašanu svézt zpátky do údolí, zpívám v kapele, skládám hudbu, píšu (a čtu) knihy, cestuju, vychovávám malou dcerku a především žiju na plno. Protože víte co? Život máme jen jeden a stojí za to si jej pořádně užít!

Reference

Obrovský pokrok v podnikání

Priznám sa, že som sama mala dosť predsudky a nevedela som si predstaviť, čo mi môže kouč priniesť. Povedala som si ale, že to skúsim, veď nemôžem nič stratiť a jedna hodina na zistenie, o čom to celé je a ako to prebieha, nie je až tak veľa. Tá hodina ma ale natoľko inšpirovala, že som ani na sekundu nezaváhala a dohodla si ďalšie hodiny.

S koučom som začala spolupracovať hlavne kvôli tomu, aby som sa posunula vo svojom podnikaní a dokončila projekty, ktoré som mala už niekoľko rokov v hlave. Vedela som, že mi pomôžu a v podnikaní môžem byť úspešnejšia, ale nevedela som s k tomu „rozhýbať“.

Vďaka koučovi som už hneď po prvom rozhovore začala na projekte pracovať. O dva mesiace som videla obrovský pokrok a výsledky. Bolo to naozaj ohromné.

Môjmu štýlu vyhovovalo, že sme to celé poňali ako hru. Brala som to ako zábavu a celé si to užívala. Ľahšie sa potom aj pracovalo na mojom podnikateľskom projekte. Výborné je, že sa všetky tie kroky dajú aplikovať aj do bežného života.

Kristínka je veselá žena plná energie, čo sa mi páči. Úplne sme si sadli. Kládla tie správne otázky, vďaka ktorým som našla odpovede aj na to, čo som si predtým ani neuvedomila. V konečnom dôsledku to všetko do seba zapadlo oveľa jasnejšie.

Zuzana P.
autorka projektu Excelujme s Excelom

Odstup od svých obav a strachů

Než jsem začala s koučováním, přišlo mi, že těch problémů a míst, kde mě tlačí bota, je spoustu a nedokážu najít zdroj, odkud začít. Kde je vlastně začátek onoho gordického uzlu. A díky koučovacím lekcím jsem toto místo našla. Místo, odkud začít a jak s ním pracovat. Najednou to nebylo širé moře plné nekonečných možností, ve kterých není možné se orientovat, a tím pádem raději ani nezačínat, ale konkrétní body, které je možné uchopit a začít řešit. A to byl i důvod, proč jsem začala pracovat s koučem. Ten mi dal do ruky kompas, se kterým bylo mnohem jednodušší nelézt směr, kterým se vydat a začít tu dobrodružnou cestu sama k sobě.

Koučování mi odkrylo, čeho se nejvíce obávám, a tím jsem získala odstup od svých obav a strachů. Ukázalo mi cestu jak ven z mých standardních postojů a navyklých představ o sobě samé. Najednou jsem viděla možnosti, jak najít svou cestu změny. A pak onu změnu reálně nastartovat. Poskytlo mi pracovní plán. Objevila jsem místa, tzv. slepé skvrny. Tedy místa, které sami nedokážeme uvidět, protože jsme je sami sobě skryli, zavřeli za nimi dveře a zahodili klíč. A tyto skryté obavy, strach, trápení či frustrace jsem překryla něčím jiným. Ale právě kořen těchto věcí a otevření těch dveří ukázalo, kde je primární zdroj, a pak už bylo jejich zpracování tisíckrát jednodušší.

Kristina je člověk, který se nevzdává, ani když to chcete vzdát vy. Je to člověk, která překonal už tolik překážek, že spolupráce s ní je neskutečně motivující. Nenechá vás jen tak stát na místě a točit se v kruzích, ale pomůže vám najít cestu po spirále ven. Má osobní zkušenosti s tím, jak najít svůj vlastní životní směr a nenechá vás, dokud to nedokážete taky. Je velmi inspirativní a pomůže ve vás zažehnout tu vaši vlastní inspiraci.

Radmila U.
Slezská univerzita v Opavě, oddělení zahraničních styků

Prohození důležitosti práce a rodiny

Jel jsem na autopilota, a to nevědomě, v určitém tunelu. Pochopil jsem to až při zpětném pohledu. Roky jsem se zajímal o seberozvoj, koučink a také vztah každodenního hmatatelného života s duchovní částí člověka. Nicméně vše jen v teoretické rovině. Chyběla mi akce.

Ten potřebný impuls nastal na jedné z konferencí, kde jsem byl skrz práci. Kristina mě oslovila v předsálí a celkem bez námahy jsme se domluvili na „zkušebním“ sezení. No a pak rovnou i na tříměsíčním koučování, které věřím, bude pokračovat.

Šlo to tak nějak plíživě. Často jsem si změny a mé špatné přístupy uvědomil až zpětně. Nebo v průběhu koučovacích hodin způsobem, že o daných tématech jsem ani neplánoval mluvit. Od obecných otázek jsme šli s Kristinou celkem přesně do hlubších úrovní, kde to prostě dřelo. Za stěžejní beru přenastavení priorit. Práce prostě není vše, není nejdůležitější a není startovním bodem pro další věci. V dobách, kdy jsem tomu věřil, ze mě mluvil strach.

Takže hlavní změna – prohození důležitosti práce a rodiny. To neznamená, že práci odmítám, ale vnitřně se k ní stavím docela odlišně. Vytvořil jsem si svůj nadhled na věci, které bych v minulosti hodně prožíval. Naopak rodinu nyní vnímám jako klíčovou složku a začal jsem i více projevovat emoce, což je u mé osobnosti něco. 🙂

Další změna – uvědomění. Nebo spíše „cesta k uvědomění“. Začal jsem si cíleně mé pocity/události/myšlenky uvědomovat. Přemýšlet o nich, dávat do souvislostí a klást si otázky z jiného pohledu. Postupně vypínat autopilota. Což nebylo a stále není lehké, ale vím, že je to správné. A původně profesní koučink se v průběhu týdnů překlopil celkem k zásadním tématům mé pozice v životě.

Zpomalení – důsledkem těchto změn je pro mě jednodušší se zklidnit, nadechnout a zpomalit mé tempo. Tělo si o to říkalo už dlouho, ale mysl stále bránila.

Díky pravidelným „výzvám“, které jsme si s Kristinou na konci každého koučinku stanovili, jsem si relativně snadno vytvořil drobné činnosti v práci i v osobní rovině, které se už staly zvyky. Dokázal jsem konečně jen nemluvit o meditaci, čtení knih, józe, ale opravdu tyto aktivity začít dělat. Jsem zatím na začátku, ale už na straně akce a ne jen u teorie.

Koučink jsem do té doby nezažil na vlastní kůži. Jsem rád, že od začátku byl přístup Kristiny lidský. Pomohlo mi to se otevřít a získala si můj pocit důvěry. Z mých kolikrát až příliš dlouhých monologů dokázala vypíchnout pár slovy tu správnou esenci. Za tři měsíce se pro mě být koučován stalo přirozenou a motivující částí života.

Ondřej S.
Spolumajitel & CIO firmy

Uvědomění si své hodnoty

Po tom, co jsem dal po téměř 10 letech výpověď ve firmě, kterou jsem jako ajťák z velké části vybudoval, byl nucený se odstěovat od rodičů a rozešel se s přítelkyní, jsem na tom byl psychicky celkem špatně. Veškeré „hodnoty“, které jsem velkou část svého dospělého života budoval, byly najednou „pryč“ a začal jsem propadat depresi z toho, že zase musím od začátku. 

Tehdy jsem čirou náhodou zjistil, že Kristýna, moje dlouholetá kamarádka, kterou jsem snad 5 let neviděl, dělá nějaký koučing. Jako odpůrce všech psycho analýz, mentorů, vůdců a „teorií změny chování“ jsem ze začátku vůbec neměl v plánu něco takového zkoušet, ale vzhledem k mému tehdejšímu stavu jsem si řekl, že půl hodinka na kafe mě nezabije, horší to nebude a že někdy se věci stávají z dobrého důvodu. 

Hned na první schůzce mi Kristýna řekla větu, kterou si pamatuji dodnes: „Tak ty ses teď zbavil těch nejvíc toxických věcí ve tvém životě a tváříš se, že je to konec světa?“ Tohle a mnoho dalších maličkostí mi časem pomohlo začít přemýšlet jinak.

Před začátkem koučování jsem nikdy nepřemýšlel nad tím, že mám dělat věci hlavně pro sebe. Vždy jsem byl ten typ, který pracoval a rozdával se hlavně pro druhé. A často toho lidé zneužívali. Udělat nebo neudělat něco jen kvůli sobě bylo pro mě v podstatě sprosté slovo. To jsem se během koučování naučil. Neznamená to ale, že jsem teď sobec. Ale abych mohl dělat radost jiným, musím nejdříve já být šťastný.

Kristina má vždy pozitivní přístup a umí vycítit, co je pro mě důležité řešit, a nenásilně tam vede téma hry. A když to nejde hned a je mi to třeba nepříjemné řešit, vrátíme se k tomu příště.

Radek S., IT developer

Objevení životního směru

Můj život byl hodně nevyrovnaný, stále jsem měla pocit, že něco nestíhám. I přesto, že jsem již přečetla spoustu seberozvojových knížek, nedokázala jsem uvedené rady přetavit do souvislé praxe. Pro kouče jsem se rozhodla v době, kdy jsem dala v práci výpověď a chtěla konečně najít práci, která by mě bavila. Z původního záměru najít konečně směr, kterým bych se chtěla vydat po pracovní stránce, se více stalo objevení spíše životního směru. Že nemusím stihnout všechno na světě. A že život není jen o to-do listech a úkolech, které jsem si na sebe sama uvalila. A že nejdůležitější je pro mě můj dobrý pocit. A co mě na spolupráci s Kristinou nejvíc bavilo? To, jak správně zvolená otázka dokáže člověka donutit nad věcmi přemýšlet úplně jinak.

Erika V., Marketing specialist at ASKO – NÁBYTEK, spol. s.r.o.

Učím se vyznat se více sama v sobě, v tom, co chci dosáhnout a jak lépe zvládat stres

Dříve jsem nepřemýšlela tolik nad situacemi či chováním lidí okolo sebe anebo nad svým vlastním jednáním. S koučem jsem začala spolupracovat proto, abych se pracovně i osobně posunula dopředu. Učím se přemýšlet nad situacemi a jednáním, snažím se vidět věci z různých úhlů pohledu a přemýšlím nad věcmi, nad kterými jsem dříve nepřemýšlela. Koučování mi otevřelo oči v mnoha ohledech. Například se snažím mít kontrolu nad vším, co dělám. Pokud jsem ve stresu, je důležité si umět uvědomit původ stresu a pracovat s ním. Kouč mě učí různé techniky, jak stres zvládat lépe. A nejen to. Učím se vyznat se více sama v sobě, v tom, co chci dosáhnout. Kristině se dokážu otevřít a mluvím o věcech narovinu. Mám pocit, že ji mohu říci vše a vím, že mi vždy poradí, podívá se na věci z jiného úhlu a ukáže mi cestu. A moc ráda si od ní beru tipy na literaturu, díky které můžu svoji hru hrát lépe a efektivněji.

Aneta D., Project manager at KEY ADVANTAGE s.r.o.

Koučování Kristíny mi pomohlo se zjednodušit a zabývat se podstatnými věcmi

Život, respektive práci, jsem neměl uplně dobře uspořádanou a často jsem řešil věci spontánně, jak každý den přicházely. Cítil jsem, že potřebuji nějakou změnu, něčemu se naučit a posunout se o další level. Proto jsem hledal někoho, kdo mě vytrhne z mé „dokonalé bubliny“. Vím, že pokud chci v životě něčeho dosáhnout, tak se musím učit. Od lidí, z knih, ze zkušeností… 

Koučování Kristíny mi pomohlo se zjednodušit a zabývat se podstatnými věcmi. Zjistil jsem, že když se chci posunout, tak potřebuji její nestranný pohled. Díky tomu, že jsem si při koučování uspořádal myšlenky, jsem teď mnohem efektivnější. Na začátku koučování jsem si díky Kristíně a jejích metod vytyčil konkrétní cíle, kterých dosáhnu, a za těmi jsem šel a stále jdu krok za krokem.

Za podstatné považuji, že jsme se setkávali pravidelně každý týden 1h. Vždy jsme řešili co se povedlo a na čem zapracovat do dalšího týdne. Kristýna byla často i takový můj zpovědník a za to jsem jí moc vděčný.

David M., Vedoucí kanceláře OVB Allfinanz, a.s.

Uvědomění si některých věcí a nalezení řešení pro jejich překonání

Před naší spoluprací s Kristinou jsem sice měla již své vize, ale byla jsem většinou daleko od jejich uskutečnění. Nevěděla jsem, jak zorganizovat svůj čas a své cíle tak, abych je dokázala přivést k životu. Když konečně nastal čas, kdy bylo možné se na splnění těch cílů podívat, rozhodla jsem se, že si nechám pomoci odborníkem, abych ho znovu nepromrhala a konečně zrealizovala to, o čem tak dlouho sním.
Koučování mě především pomohlo udržet se v tom procesu tvorby a systematicky pracovat. Nastavily jsme jednotlivé cíle a aktivity, které mě k nim měly dovést. Každý týden jsme monitorovaly jejich plnění, stejně jako jsme zjišťovaly, jaké konkrétní překážky či nedostatky mi brání v tom, je plnit. Pomohlo mi to uvědomit si věci, se kterými jsem se zřejmě potýkala už před tím. Nalezli jsme řešení pro jejich překonání. Nejvíce mi prospělo to, že jsem díky koučování udělala rozhodnutí a závazek, že svých cílů chci dosáhnout.
Nejvíce mě zaujalo, že mě koučovala jako bychom si HRÁLY. Díky tomu jsme se více bavily a smály. A budu si to také více pamatovat. Moc se mi líbilo, jak se dokázala vcítit do mého příběhu a snů, naladila se na mé potřeby a cítila jsem opravdové „parťáctví“.

Eva B., Expertka na komunikaci na úrovni sexuality a autorka projektu Spiritual Sex Lab

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Kateřina Brzoňová

KomunikaceLeadershipSebedůvěra

Věřím tomu, že každý se rodíme se schopností změnit někomu kolem nás život. Jedním ze smyslů mého života je pomáhat lidem, měnit jejich životy na hru a hrát ji podle jejich vlastních pravidel.

Detail kouče

Eva Valová

karieraseberozvojvztahy

„Nemrhej svým časem, přetvoř ho v něco, co za to bude stát.“ Pascal Mercier
Co to znamená? Odhodlej se a konečně si splň sny, po kterých toužíš. Přestaň si říkat, že na to bude čas jindy, protože JINDY už nemusí přijít.

Detail kouče

Valérie Tošerová

karieraKomunikaceLeadershipSEBEPOZNÁNÍvztahy

Rozhodněte se, jestli chcete ve svém životě začít dělat změny – a pokud ano, ráda vás jimi provedu!

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: