Profil kouče

Jan Klapsia

Mým posláním je pomoc lidem, aby byli spokojenější, více si užívali života a mohli dosahovat toho, o čem se jim původně ani nezdálo.

Kdo jsem já

Mým posláním je pomoc lidem, aby byli spokojenější, více si užívali života a mohli dosahovat toho, o čem se jim původně ani nezdálo.

Koučování je v České republice zatím jen velmi málo rozšířené, ale přitom je to nejúčinnější a nejrychlejší metoda osobního růstu, u které je ještě zábava. Stále prožívám tento přechod sám na vlastní kůži a musím říct, že je to jízda.

Dříve jsem byl přesvědčen, že celou pracovní kariéru strávím v hutnictví a těžkém průmyslu. Byl jsem naprosto spokojen a procházel postupně od dělnických profesí, přes mistra, technologa, až po referenta odboru Strategie v největším hutním holdingu v České republice. Poté jsem vedl malou slévárnu a byl vedoucím technologie ve velké mezinárodní společnosti. S koučováním jsem začal kvůli tomu, že jsem nechtěl, aby moji podřízení byli nuceni pouze plnit své úkoly, ale spíše, aby dělali věci s radostí a zápalem. A jak tam je ta radost, ten smysl, tak se stáváme mistry. A o tom je přesně koučování. Jde o hledání, nalézání, růstu a překonávání sebe samého.

Kdo jiný by vám položil například tuto otázku: “Při čem zažíváš pocit, že skutečně žiješ,?” nebo „Co bys ve svém životě dělal z celého srdce nejraději?”

Kouč se tvým odpovědím nebude ani smát, ani je nebude hodnotit. Naopak bude vždy nápomocen a bude s vámi čelit výzvám v životě.

Když zrovna nekoučuji

Mám dvě děti z prvního a dvě děti z druhého manželství, se současnou rodinou bydlím na vesnici pod horami. Miluji hru na kytaru a také snowboarding (při freeridu v prašanu skutečně žiji). Mimo to rád chodím přírodou, kde mohu pociťovat její energii. V přírodě také rád jezdím na horském kole, hledám geopatogenní zóny, vodní prameny a dobré lidi.

Reference

Potřebný vítr do plachet

Jaká byla situace předtím, než jsme se potkali?
Abych řekl pravdu, myslím, že když jsme se poznali, byl jsem citově tak trochu na vlně a hodně se mi toho v životě dělo – jak v osobní, tak v „profesní“ rovině. Tohle si člověk málokdy přizná, ale s odstupem času vidím, že jsem docela potřeboval někoho jako třeba dobrého kouče, aby mi v řadě věcí ukázal dobrý směr.
 
Jak naše spolupráce pokračovala a co bylo na ni to nejlepší?
Po úvodní analýze a strategické hodince jsem absolvoval ještě standardní herní sezónu (tj. individuálně rozdělené konzultační hodiny). Proto, že ne vždy mám možnost si dobře promluvit s někým blízkým/zkušeným, osobní koučink mě hodně oslovil, zejména pak odborný a zkušený náhled na řadu otázek a problémů, které jsem v průběhu času řešil. Honza opravdu skvěle naslouchá a pokud to jen trochu jde, dá vám nejeden cenný tip, ale až po tom, kdy si absolutně nevím rady. Možná to může někdo považovat za samozřejmost, ale stejně jako cenné tipy nebo doporučení oceňuji i skvělý Honzův individuální a přátelský přístup. Zároveň velmi oceňuji praktickou stránku věci, jako je časová flexibilita vzhledem k plánování konzultací atp.
 
Jaký je výsledek spolupráce?
Výsledek spolupráce bych krátce popsal jako úspěch. Pokud to mám trochu rozvést, pak mohu říct, že spolupráce s Honzou naplnila, a v některých směrech i předčila, má očekávání a dala mi už dlouho potřebný vítr do plachet. Do budoucna určitě uvažuji o nějaké další a mohu Honzu jen doporučit.

Marek O.
Student / investor

Uvědomění si, stanovení hodnot a priorit

Jak to vypadalo, než jsme se potkali? Jaké jste měla problémy a co jste řešila?

Svou práci mám ráda, ale cítila jsem, že jsem spíše jejím otrokem. Neuměla jsem z práce odejít s čistou hlavou a mít odpoledne pro sebe, svou rodinu a koníčky. Už po první lekci jsem pochopila, že práce nemusí být můj život, ale jen jeho součástí. 

Co na vás udělalo při mém koučování největší dojem?

Zapálení pro věc, neustálé se vzdělávání a věnování se dané problematice. Baví mě učit se nové věci a nezamrznout.

Jaký je výsledek a jaké výhody vyplynuly z toho, že jste se mnou spolupracovala? 

Uvědomění si, stanovení hodnot a priorit. Každý problém má řešení a ne naopak 🙂 Spousta cenných inspirací a doporučení.

Eva K.

Přehodnocení svého chování

Jak to vypadalo, než jsme se potkali? Jaké jste měl problémy a co jste řešil?
Těžko odpovědět, jelikož navštěvuji také „Talent managment“, kde probíhá osobní rozvoj prostřednictvím různých školení. Řešil jsem hlavně nedostatek času pro práci a jak delegovat úkoly, jelikož vše nejraději „diriguju“ sám 😀

Co na vás udělalo při mém koučování největší dojem?
Nejvíce mě zaujal (líbil) „kamarádský“ přístup a empatie. Také Honzovo nasazení při každém koučování.

Jaký je výsledek a jaké výhody vyplynuly z toho, že jste se mnou spolupracoval? 
Větší uvědomění sama sebe, dále přehodnocení svého chování v nekomfortních situacích a zjištění, jak v nich postupovat.

Tomáš Z.

Uvědomění, jasno v prioritách, mnoho AHA momentů

Jak to vypadalo, než jsme se potkali? Jaké jste měl problémy a co jste řešil?

Určitě v tom nejsem sám. Možná se v mé situaci někteří také poznáváte. Víte, že je pro Vás velmi důležité zahájit, případně dokončit, určité procesy. Ale Vaše vnitřní brzdy (třeba nejsem dost dobrý, stále to není dokonalé) Vás svazují, omezují a Vy stojíte na místě. Potřeboval jsem odbrzdit.

Co na vás udělalo při mém koučování největší dojem?

Honza se svým manažerským nadhledem a bohatými životními zkušenostmi umí položit ty správné otázky, rozeznat důležité od nepodstatného a navést na cestu, kudy chceme jít. S lehkostí, elegancí, v přátelském tónu. Honzovi prostě záleží na tom, abych svých cílů v životě opravdu dosáhl. Jsem nadšený, jak rychle se mohou dostavit výsledky společných setkání.

Jaký je výsledek a jaké výhody vyplynuly z toho, že jste se mnou spolupracoval?

Mnoho AHA momentů. Uvědomil jsem si, že v každém z nás je dost energie na to, abychom překážky úspěšně zvládli. Jen se občas musíme na situace podívat s určitým nadhledem, udělat si jasno v prioritách, prozkoumat situaci z různých stran, uvědomit si své vlastní motivy co a proč dělám. Díky Honzovi jsem se pustil do věcí, do kterých se mi hodně nechtělo, které jsou ale pro můj další růst důležité. Probudil ve mně novou energii a nadšení do mé práce. Honza je skvělý parťák a já se těším na dlouhodobou spolupráci. Honzu s radostí doporučuji.

Ivo B.

Nejde o nic, pokud nejde o život…Hraji dál

Jaká byla situace předtím. než jsme se potkali?

V rámci koučinku jsem neměl ani představu o čem je řeč, co to slovo znamená. Trochu zde byla obava, že přijde někdo, (nějaký psycholog), který mě totálně rozebere a pak mi řekne, že nejsem v pořádku a mám se léčit. Je fakt, že situace nebyla nijak valná. Hromada práce a úkolů, které jsem nemohl v daném termínu stihnout. Takže jsem laškoval s myšlenkou, jestli mi to stojí za to, jestli by mi někde jinde nebylo lépe. Pracoval jsem v neustálém stresu, až jsem už nebyl schopen dělat nic navíc. Nejhorší bylo, že veškerý stres jsem přenášel domů na rodinu a přátele.

Jak naše spolupráce pokračovala a co bylo na ni to nejlepší?

Ze začátku naší spolupráce to bylo trochu jako na houpačce. Hledal jsem správné řešení, jak z toho ven, abych začal zase normálně fungovat. Vtip a základ všeho je v tom, že člověk ví, jak na to, ale musí to začít dělat. Koučink ti to jen připomene a nakopne tě, abys začal dělat kroky, které tě posunou k vysněnému cíli. Nejlepší bylo, že jsem zjistil, že i špatné řešení je lepší než nedělat nic.

Jaký je výsledek spolupráce?

Funguji normálně, zase stíhám, a když ne, tak hledám řešení, jak na to… Protože vždyť o nic nejde, pokud nejde o život… Hraji dáááál…

Kamil S., Revizní technik

Videoreference

Ivo B., Podnikatel

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Petra Kinčlová

KomunikaceLeadershipOsobní rozvojPodnikáníSEBEPOZNÁNÍvztahy

Bořím zdi Matrixu. Osvobozuji myšlení lidí. Pomáhám každému objevit jeho vlastní Život de Luxe – jiskrný, opravdový, ten nejlepší, jaký si umí pro sebe představit.

Detail kouče

Blanka Mrázková, ACC

karieraLeadershipObchodPodnikánívztahy

Miluju hledání super-schopností a přeměňování výzev v příležitosti – vlastních i vašich.

Detail kouče

Tomáš Huleš

Firemní kulturakarieraLeadershipOsobní rozvojSEBEPOZNÁNÍvztahy

Všichni jsme dokonalé bytosti, tak to ukažme tím, že tu svoji dokonalost vyjádříme po svém.
Nikdo jiný neví, co my chceme. Nikdo jiný neví, jak my se cítíme.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: