Profil kouče

Helena Seifertová, PCC

Není důležité, kde se na své cestě nacházíme. Jsme dokonalé bytosti. Někdy se nám naše schopnosti schovají a je velkým dobrodružstvím je znovu najít. Potom můžeme dělat, co nás baví. Život se tak stává stává hrou, kterou žijeme s lehkostí.

Moje motto

„Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.“ — Konfucius

Podpořím Vás

Osobním rozvojem jsem se začala zabývat už před více než 15 lety. Navštěvovala jsem semináře, které se zabývaly prací s energiemi, tím, jak být zdravá, jak překonávat své limity a hranice např. chozením po střepech nebo přes žhavé uhlíky. Později jsem objevila koučování. Ukázalo mi, jak přivést k životu mé schopnosti a využívat potenciál, který mám.

Díky své  vytrvalosti Vás mohu dovést k cíli, protože tam, kde vy polevíte, já přidám. Podpořím vás, když vám do cesty vstoupí nečekané události. Pocítíte bezpečí při cestě za výsledky. Budu provokovat i pomáhat a budete to vy, kdo uspějete.

Jaká je Vaše hra, Vaše téma? Jaká je Vaše herní strategie? Ze své pozice kouče vnímám to, co máte za sebou, Vaše zkušenosti a to, co Vás tvoří. Větší pozornost ale věnuji Vám tady a teď – co je pro Vás důležité? Co Vás dělí od Vašeho cíle, od Vaší ideální představy, od Vašeho snu? Každý z nás máme své slepé místo. Základním rozdílem mezi lidmi ale je, kdo ho touží poznat, uchopit pro sebe užitečně a prostě hrát.

Něco osobního

Jsem máma dvou dospělých dětí, které mě stále inspirují. Žiji v Kolíně, mám ráda historii, scifi a fantasy, a to jak v knihách, tak na plátně. Ráda maluji. Do Egypta jezdím čerpat atmosféru pouště, kultury a moře.

Reference

Zlepšil jsem své rozhodování, obchod akceleruje

Petře, proč jsi se mnou začal spolupracovat?
Řekla mi o Tobě kamarádka. S ničím jsem nepočítal, ale když jsme postupně začali odkrývat věci, které mě zdržují, a také díky Tvým návrhům na zlepšení, uvědomil jsem si posun v mé schopnosti se rozhodovat, jít do akce. Jsem průbojnější a umím lépe definovat to, co potřebuji od svých obchodních partnerů.


Co si myslíš, že je tím největším přínosem?  
Uvědomil jsem si, že když to udělám hned, uvolní se místo pro další příležitosti.


Jaký je výsledek naší spolupráce? 
Zlepšilo se u mě rozhodování, procesy jsou rychlejší, nezdržuji se zbytečnostmi, a to vede k akceleraci obchodu. Celkově se zlepšil můj přístup, jsem profesionálnější.

Petr H., podnikatel

Koučování má pro mě velkou sílu

Jaký byl Tvůj život, než jsme spolu začali spolupracovat koučováním? 
Měl jsem pocit vyhoření v některých oblastech života, nedokázal jsem se často soustředit, odkládal jsem řešení řady důležitých věcí, nevěděl, jak dál.

Co se dělo, když jsme začali spolupracovat? K jaké změně došlo?
Z počátku jsem byl během koučování hodně v minulosti a v tom, co se nedaří. Helena vždy dokázala přesměrovat konverzaci směrem k pozitivním věcem, k akci, dokázala během hodiny vždy změnit moje myšlení k lepšímu. Asi nejdůležitější pro mě byla série jakýchsi „mini-uvědomění“, že musím začít jednat v řadě situací jinak – a že nestačí jen si to uvědomit, ale chce to i věci udělat. A že stačí dělat malé kroky, protože z velké akce jde strach – a malý krok je jednodušší udělat. Z řady malých kroků se pak vlastně stane jeden velký čin.

Jaký největší přínos jsi ve svém životě zaznamenal?
Uvědomil jsem si mimo jiné dvě věci. První, že stejně jako si rodič v letadle musí v případě nouze nasadit kyslíkovou masku na obličej jako první, a pak ji teprve dát svým dětem, tak musím i v běžném životě sám sebe dát v jistém slova smyslu na první místo, abych pak mohl “dávat” svým dětem, ženě a mému okolí. Že nemohu jen dávat energii ostatním, ale že si také musím vzít čas a prostor pro sebe a energii nějak dobíjet. Že nejde žít život jen pro ostatní, člověk musí myslet na sebe a žít svůj život… Jedině pak je schopen tu být pro ostatní a dávat jim “ze sebe.” Druhá věc, ke které jsem díky přístupu a podpory ze strany Heleny přišel, že neustálé probírání dokola toho, co nejde, nikam nepovede. Že je potřeba akce. 

Komu by koučování mohlo přinést nové možnosti, příležitosti a svobodu do života?
Koučování má pro mě velkou sílu. Osobně jsem po řadě zkušeností došel k poznání, že rady zvenčí (dlouhodobě) nefungují. Člověk musí najít odpovědi a řešení sám v sobě, a k tomu je koučování perfektní metoda, jak ty odpovědi uvnitř sebe najít. Helena je v tomto skvělá, dokáže jít k jádru věci, perfektně naslouchá a pak položí otázku, která vždy člověku doslova „rozsvítí v hlavě“ – dojde k „uvědomění“, a díky tomu k pozitivnímu posunu v životě. Přitom nepodsouvá žádná vlastní řešení, umí ale výstižně shrnout vyřčené. A to je podle mě to podstatné, nedává návody na život, ale pomůže vám objevit si návody vlastní. Pokud uvažujete o koučinku, Helenu mohu jen a jen doporučit.

Hynek

Splnila jsem si svůj sen

Chtěla jsem si splnit svůj sen a najít lepší variantu pro sebe v bydlení a práci. Díky koučování jsem přišla na to, že změna nemusí být nijak velká, a přesto může splnit svůj účel. Určitě bych koučování doporučila všem, kteří se sami nedokážou hnout z místa, potřebují si lépe utřídit myšlenky a priority. Bylo skvělé na sobě takto pracovat pod citlivým a věcným ‚odborným dohledem‘ 😉 

Šárka, OSVČ

Helenu bych doporučil každému, kdo v sobě řeší nějaký zádrhel

Koučování jsem vyzkoušel na základě doporučení mého dobrého kamaráda a nyní můžu vřele doporučit Helenu Seifertovou všem, co v sobě řeší nějaký zádrhel. Je lidská. Skvěle se ptá. Umí nasměrovat.

Radek, OSVČ

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Monika Razímová

karieraLeadershipOsobní rozvojSebedůvěraSEBEPOZNÁNÍvztahy

Ten, kdo má svého kouče, není tak trochu divný, ale právě naopak – velmi originální.

Detail kouče

Jakub Novotný, ACC

karieraLeadershipObchodOsobní rozvojPodnikání

Pomáhám lidem k efektivnějšímu a rychlejšímu dosahováním výsledků, překonávání výzev, inspiruji k novým pohledům na události, které se v jejich životech odehrávají a pomáhám jim otevírat dveře do jejich úspěšnější budoucnosti.
Mimo koučování metodou Život jako Hra se zabývám také neurolingvistickým programováním (NLP), s jehož pomocí dokáži odstranit či změnit negativní či neužitečné programy, které se nachází v našem podvědomí a díky tomu pomoci lidem přemýšlet o spoustě věcí jiným způsobem. Pokud změníme své myšlení, vše ostatní již bude následovat.

Detail kouče

Jan Karásek

karieraLeadershipOsobní rozvojstartupvztahy

Každý člověk chce být šťastný a spokojený. Cestu ke štěstí si však volíme každý sám, dle povahy naší osobnosti, našich tužeb, přání a snů. Čím to, že někteří jsou úspěšní a jiní nikoliv? Čím to, že některým se plní přání a sny jakoby mávnutím kouzelného proutku a jiní dřou dnem i nocí, ale reálné výsledky se nedostavují? Odpověď je v našem způsobu myšlení! Je to jediné skutečné omezení, které nám brání rozvinout náš vnitřní potenciál. Každý z nás je schopen dosáhnout čehokoliv, pouze nás omezují naše vlastní limitující přesvědčení, náš nesprávný způsob myšlení.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: