Profil kouče

Dagmar Zorková

Koučování pro mě znamená nalezení individuální cesty „na míru“ podle hodnot a výchozí situace každého konkrétního člověka.  V tomto procesu jsem pro své klienty střídavě podporou nebo výzvou, nemusíte být sami.  

Moje cesta

V pracovní oblasti jsem se zabývala marketingem a managementem a to jak ve firmách, tak v institucích. Vždy mě ale lákalo objevování nových směrů, možností…

Dlouho jsem se věnovala józe, osmým rokem praktikuji ZY Qigong, staré čínské umění práce s energií a myslí, vycházející ze Shaolinu. Zajímám se o neurovědu, její výsledky využívám hlavně v práci s myšlenkami a emocemi. 

Jsem mámou dvou dcer, každá z nich je jiná a každá mě obohacuje jiným způsobem

Se všemi těmito poznatky a zkušenostmi experimentuji tak, aby mi přinášely pohodu a kvalitu v každodenním životě. 

Kromě koučování mě baví knížky, filmy, cestování, setkávání s lidmi a příroda, hlavně relax u vody.

Proč jsem koučem

Koučování mě baví, přináší mi energii a uspokojení. Poté, co jsem objevila metodu Život jako hra, byla prvním impulsem zvídavost –  je možné vnést do života hravost i v dospělosti? A mohou takto žít i lidé, kteří jsou hodně vytížení? Jako „klasického plniče úkolů“ (nekonečných) mě moc zajímalo, jak to tedy dělat jinak. A ano, opravdu to možné je, právě hravost vede k velkému nárůstu energie a ta část dne, kdy jsme plnili úkoly se změní na čas, které můžeme vnímat úplně jinak.   

Za velkou výhodu koučování považuji respektování individuality klienta. Každý z nás má v sobě potenciál a je schopen dosáhnout svých cílů i snů, ať už pomaleji nebo rychleji. Omezují nás však naše staré myšlenkové vzorce a stereotypy. 

Reference

Žít svůj život šťastněji a radostněji

Když jsem dostala nabídku účastnit se ukázkové hodiny koučinku, byla jsem na rozpacích. Co to ten koučink vlastně je? To mi bude někdo říkat, co mám dělat a jak žít vlastní život? Vždyť já jsem spokojená, nemám pocit, že bych na svém životě měla něco měnit.

A pak přišel první rozhovor s koučkou Dášou … a všechno bylo jinak. Postupně se mi začaly otevírat oči a měnil se mi náhled na některé moje způsoby jednání a chování i na některé oblasti mého života. To, co jsem považovala za pevné, správné a neměnné jsem najednou pozvolna začala měnit ve svůj prospěch (a bez toho, že bych nějak poškodila své okolí či někomu ubližovala). Zjistila jsem, že některé staré životní stereotypy a vzorce chování (které jsem dosud považovala za normální a jedině správné), mě vlastně brzdí v tom, abych svůj život žila šťastněji a radostněji. Díky rozhovorům s koučkou se mi otevřely nové možnosti mého já a já je postupně uvádím do života. Je moc fajn tyto pozitivní změny provádět a pozorovat, jak se cítím šťastnější, méně svázána a radostnější.

Všem zájemcům o koučink jej pod vedením Dáši určitě doporučuji. Pozitivní a příjemné změny životních postojů určitě stojí za to.

Zdeňka Wandrolová, primářka očního oddělení

Nové úhly pohledů, navrácení hravosti a nalezení vnitřního klidu

Koučink  mi přinesl spoustu nových úhlů pohledů, které se snažím používat každý den v nejrůznějších situacích.

A také mi pomohl navrátit hravost, omezit přehnanou soutěživost a najít více vnitřního klidu.

Alice Neckářová, vysokoškolský pedagog

Uvědomění si domnělých limitů a možností, jak se dále rozvíjet v tom, co mě baví a naplňuje

Mnoho let se věnuji studiu a výuce čínského umění ZY Qigong (ČJ čchi-kung) a snažím se v tomto oboru stále zlepšovat. To je jeden z důvodů, proč jsem využil možnost nechat se koučovat od Dagmar. Po desítkách let praktikování nějakého systému nebo vykonávání jedné profese se asi každý může dostat do určitých zajetých kolejí, do určitého stereotypu, ze kterého je pro něj obtížné vykročit. Postupně ztrácíme potřebný nadhled a pak je těžké jakoby sám sebe vytáhnout odněkud ven, když používáme stále stejné, navyklé myšlenkové vzorce. A právě s tímto mi pomohlo koučování s Dagmar, protože mi pomohla uvědomit si moje často jen domnělé limity a také možnosti, jak se dále rozvíjet v tom, co mě baví a naplňuje.  

Petr Kochlík, profesionální učitel qigongu, www.energyforlife.cz

Dobrý koučink může pomoci mnohem lépe a snadněji najít vlastní cestu

 Koučování mi přineslo:

 • motivaci k novým změnám, opuštění starých „vyjetých kolejí“ neboli

opuštění tzv. komfortní zóny, byť s rizikem, 

 • možnost přípravy na nové situace v jednání s lidmi,
 • vymezení hranic (pro ostatní i mně samotnou), jak časových, tak

osobních, rozvržení času, umění nalézt čas sama pro sebe,

 • celkově zamyšlení nad svým každodenním životem.

Důležitá pro mne byla důvěra v koučku a její respektování mé víry. 

Doporučuji v této oblasti více osvěty, koučing je skvělým pomocníkem, hodně lidí si neví rady se svým životem a neumí si jej uspořádat, v případě zmatku vnějším i vnitřním pak hledají různé lékaře, psychology, psychiatry, dobrý koučing může pomoci mnohem lépe a snadněji a hlavně pomůže najít vlastní cestu bez nutnosti stálé dopomoci, podpory ze strany jiných lidí.

Eva Laurenčíková, speciální pedagog

Potřebná změna náhledu na svou realitu

Jak na mě koučing působil? Spousta otázek a poznámek, které umožňují tolik potřebnou změnu náhledu na svou realitu. Síla důvěrného rozhovoru násobená pozorným nasloucháním a vědomou odezvou. Sestup do polozapomenutých zákoutí duše, objevování věcí zatím jen tušených….

Monika Z., logopedka

Nekonečná měnící se hra mě bavila a naplňovala

Nevěděla jsem přesně co od koučingu čekat (znala jsem  jej pouze teoreticky) a asi po prvních dvou setkáních jsem začínala vidět podstatné změny. Podařilo se mi některé věci v životě pozměnit tak, aby mi více vyhovovaly. Už samotné povídání s koučkou bylo přínosem – něco jako každotýdenní shrnutí toho, co se povedlo/nepovedlo a jak to zlepšit. V prvních týdnech jsem měla problém si na tu pravidelnost zvyknout, protože nejsem zrovna člověk, který by měl rád nějaký pevný řád, ale to o jak skvělou záležitost jde, mi začalo docházet ve chvíli, kdy nejen že už jsem automaticky s pravidelnými schůzkami počítala, ale dokonce jsem se jich nemohla dočkat. Koučing nevyřeší problémy, které člověk má, ale ukáže možnosti, způsoby, jak je vyřešit, případně dokáže nastavit hranice. Co velmi oceňuji, je metoda, jaká byla zvolena a prostor, který mi byl ponechán pro to, abych si zvolila „hru“ která mi vyhovuje a která mi i v běžných každodenních situacích umožňuje se více s celým procesem ztotožnit.

Čím déle tady sedím a píšu, tím víc vnímám smysl témat, o kterých jsme během setkání mluvily.  A to, aby na mě někdo zapůsobil tak silně, že si to užívám a pamatuju, je prostě vizitka, jak moc mě nekonečná měnící se hra bavila a naplňovala.

Ivana Němcová, středoškolský pedagog
Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Kateřina Valentini, PCC, MBA

karieraKomunikaceLeadershipMarketingObchodOsobní rozvojPodnikání

Pomohu ti najít cíl, dosáhnout výsledků a užívat si každý krok, který po své cestě ujdeš.

Detail kouče

Pavel Ležák, ACC

KomunikaceLeadershipObchodOsobní rozvojPodnikání

Mým cílem je vést každou konverzaci tak, aby byla přínosná pro každého, s kým mluvím. Až spolu budeme mluvit, budete mít jasno v tom, co chcete, co nechcete, k čemu je třeba se rozhodnout, aby výsledek stál za to. Budeme mluvit o Vašich vizích a plánech a najdeme fungující principy, které zajistí Vaše vítězství. Budete mít chuť a motivaci do toho jít.

Detail kouče

Kateřina Brzoňová

KomunikaceLeadershipSebedůvěra

Věřím tomu, že každý se rodíme se schopností změnit někomu kolem nás život. Jedním ze smyslů mého života je pomáhat lidem, měnit jejich životy na hru a hrát ji podle jejich vlastních pravidel.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

  ×

   Kontakt

   Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: