Profil kouče

Radka Lalíková, ACC

Už na vysokej škole, kde som študovala Management so zameraním na psychológiu, som prišla do kontaktu s koučovaním. Už vtedy ma koučovanie oslovilo a to v momente, keď som bola koučovaná profesionálnym koučom, ktorý predmet viedol. Riešila som vtedy dilemu a po pár minútach s ním prišlo obrovské uvedomenie (akoby to na mňa spadlo) a zrazu som vedela čo z toho naozaj chcem a čo musím urobiť.

Moja cesta

Už na vysokej škole, kde som študovala Management so zameraním na psychológiu, som prišla do kontaktu s koučovaním. Už vtedy ma koučovanie oslovilo a to v momente, keď som bola koučovaná profesionálnym koučom, ktorý predmet viedol. Riešila som vtedy dilemu a po pár minútach s ním prišlo obrovské uvedomenie (akoby to na mňa spadlo) a zrazu som vedela čo z toho naozaj chcem a čo musím urobiť. Prišlo mi úžasné aké jednoduché to vlastne bolo.

Ďalšie roky štúdia ma ale zaviedli do inej pracovnej sféry, aj keď som sa o koučing a osobný rozvoj stále ďalej zaujímala. Po pár rokoch na pozícií projektovej manažérky som sa rozhodla, že nechcem riadiť projekty, ale chcem riadiť progres osobného rozvoja ľudí, ktorým tým pomôžem zlepšovať ich život. Pár dní na to sa do mojho živote náhodou dostal projet Život Jako Hra a všetko začalo dávať zmysel.

Čo ma na koučovaní baví?

Koučovanie je veľmi silný rozvojový nástroj. Mení totiž myslenie a potom sa dejú veľké veci.
Baví ma energia, ktorou som po koučovaní nabitá, baví ma pomáhať hráčom vidieť ich životy s väčším nadhľadom a nachádzať v nich hravosť. Najviac ma ale baví byť pri tom procese zmeny a sledovať ako ľudia zlepšujú svoj život, ako sú štastnejší a plnia sa im sny.

Rada koučujem hráčov, ktorí sú otvorení, zvedaví a vedomí si vlastnej zodpovednosti za svoj život.
Veľmi doležitá je pre mňa aj energia koučovacieho vzťahu. Dobrý koučovací rozhovor nenabíja energiou iba koučovaného, ale aj mňa ako kouča a to si na tom užívam. Vačšina ľudí chodí z práce unavená, no moja energia každým koučovaním stúpa.

Môj voľný čas

Milujem tanec, šport a hry každého druhuJ. Zaujímam sa aj o ayurvédu a jógu, ktoré mi zdravotne veľmi zkvalitnili život. Mojou ďalšiou vášňou je cestovanie a objavovanie nepoznaného –  či už miest, kultúr alebo jedla.  Aj preto som sa zamilovala do yachtingu, na ktorom si užívam spojenie fyzickej záťaže a týmovej spolupráce s krásami prírody, kľudom pri pozorovaní morskej hladiny a rešpektom pred silou vody a vetra.

Reference

Dosáhnutí pokroku ve svých cílech

S Radkou se mi velmi dobře spolupracovalo. Díky ní jsem si uvědomil jak klíčové je pro mě trénování zdánlivě jednoduchých základních dovednosti, které se promítají do spousty oblastí mého života. Díky soustředění se na tyto dovednosti jsem dosáhl pokroku ve svých komplexnějších cílech.

Martin
Vedoucí vývojového týmu

Pokud chceš, tak lze změnit cokoliv

Než jsem se potkal s koučováním, tak jsem měl několik let problém začít řešit věci, které jsem chtěl ve svém životě změnit. Věděl jsem, co je špatně, co bych chtěl jinak, ale nedokázal jsem s tím sám nic udělat. Pak jsem se dostal shodou určitých okolností k úžasné koučce Radce, která mě celou dobu profesionálně vedla mou hrou.

Postupně jsme začali dané věci upravovat, aby fungovaly tak, jak jsem chtěl. Postupně vše do sebe zapadlo a začalo dávat smysl. Člověk začal být (u)spokojený, jak vše zvládá a žačíná mít život více pod kontrolou podle své představy. Navíc nejbližší okolí začalo vidět změny, které se mi podařilo udělat, což je také velice důležité, protože to člověk vetšinou nedělá jen pro sebe, ale také pro své nejbližší.

Nyní má můj život jasný směr a smysl. Je to investice, která se mnohonásobně vrátí v podobě spokojeného života. Život před koučingem a po je zcela odlišný. Je to v určitém systému a změně myšlení, že pokud chci, tak lze změnit cokoliv. Samozřejmě, že problémy nastávají a budou, ale člověk na to dokáže mnohem lépe reagovat a vypořádat se s tím.

Pavel
Vítězný hráč

Změnila jsem pohled na sebe i na okolí

Před spoluprací s koučem jsem měla v hlavě zmatek, nedokázala jsem si seřadit priority, vnést do života nějaký řád, dalo by se říct, že jsem byla spokojená, ale často jsem žila v chaosu, což mě hodně unavovalo a zbytečně jsem přicházela o energii. Spolupráce s Radkou mi pomohla dostat se do klidu, zpomalit a zamyslet se nad svým životem, nad svými myšlenkami.

Změnila jsem pohled na druhé lidi a také na sebe a to mi hodně usnadňuje život, mám více energie, dalo by se říct že v mém životě spíše převládá harmonie. I v hektickém čase si dokážu najít čas na to, aby mé vztahy, práce, zdraví a koníčky byly v rovnováze. Z mého pohledu spolupráce s koučem má spoustu výhod, pokud najdou společnou vlnu a jsou k sobě otevření, koučovaný  dostane zpětnou vazbu nehodnotícího kouče. Pokud jsou k sobě zcela upřímní, myslím, že koučovaný postupně odhazuje to, co mu v jeho životě už neslouží, to, co ho trápí a nahrazuje novými programy. Tudíž má více energie a chutě do života a radosti.

Žaneta, účetní

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Jakub Štefanec

KomunikaceMarketingObchodSebedůvěra

Pomáhám dobrým duším živit se tím, co milují. Autenticky a zábavně. Bez navolávání a marketingových pouček.

Detail kouče

Jiří Habarta

Osobní rozvoj

“Každý den se ocitáme v situacích, kde bychom měli trénovat roli účastníka i pozorovatele současně.” – Epictetus

Detail kouče

Petra Luptáková

KomunikaceLeadershipOsobní rozvojSebedůvěravztahy

Osobním rozvojem se zabývám již 17 let. Vyzkoušela jsem řadu slibných metod, navštívila mnoho přednášek a setkání. Chtěla jsem změnu, ale viděla jsem spoustu cest někoho jiného. Až koučování mi ukázalo, že odpovědi najdu uvnitř sama sebe. Je to nejrychlejší cesta, jak dojít k vysněnému cíli a nebýt na tu změnu sama. Teď nabízím své zkušenosti a podporu Vám.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: