Profil kouče

Valérie Tošerová

Rozhodněte se, jestli chcete ve svém životě začít dělat změny – a pokud ano, ráda vás jimi provedu!

Moje motto

Internet – a nejen ten – je plný motivačních citátů. Někteří jich mají plnou nástěnku, jiní plné zuby. Někdy nás velké myšlenky jiných postaví na nohy, jindy nám zní jako prázdná slova omílaná pořád dokola. Občas máme pocit, že bychom dokázali všechno…, kdybychom měli lepší podmínky, příležitosti, kdyby se nám chtělo! Chceme si splnit svoje sny… jednou. Ale pak zjistíme, že už se několik let cítíme, jako bychom jeli na autopilota… Zní vám to povědomě? 

Můžete se rozhodnout: pokračovat v jízdě na autopilota, jít ke svým cílům oklikou formou pokus – omyl, nebo jít svou cestou s kompasem a jasnou vizí. 

Otevírám lidem oči. Pomáhám jim vidět jejich slepá místa i vizi jejich vysněného života. Při hloubkových rozhovorech je vedu k uvědomění, díky kterým vidí řešení.

Dávám výzvy ale i podporu. Prohlubujeme sebepoznání klienta, odhalujeme skryté souvislosti. Budujeme správné návyky, společně designujeme jeho/její cíle, vyhodnocujeme progres. Díváme se dál než jen za horizont.

Chcete úspěch? A chcete začít u sebe, chcete udělat ten první krok? Díky tomu se můžete posunout, růst a stát se šťastnějším člověkem, který si užívá život a vidí za sebou jasné výsledky. A taky výsledky ve svém týmu.

V čem vám může pomoci koučink?

– zjistit, kdo jste a co chcete
– najít svůj osobní i profesní směr
– těžit ze svých silných stránek
– umět si stanovit reálné cíle  
– překonávat strach, stres
– stanovovat si hranice
– naučit se efektivně komunikovat
– více si věřit
– naučit se vést lidi
– budovat vztahy  

Proč koučuji

Dřív jsem se moc nerealizovala. Vystudovala jsem ekonomii, vystřídala pár zaměstnání, dalo se to, ale pořád to nebylo ,,ono“. Občas jsem se cítila unavená, fyzicky i psychicky. To mě dovedlo k otázce, jestli je u mě něco špatně. Bylo. Přehlížela jsem to, co jsem doopravdy chtěla a řešila jsem, co si moje okolí myslí o tom, kdo jsem a co dělám.

Lidé se mnou mluví o věcech, o kterých ještě nemluvili s nikým jiným. Baví mě sledovat jejich posun. Moje práce mi dává velký smysl.

Koučink dal mému životu nový rozměr, nejen po profesní stránce ale i po stránce rozvoje. Mám svého skvělého kouče 🙂

O mně

Pocházím z Moravskoslezského kraje, ale už několik let žiji v Praze. Koučuji hlavně formou online hovoru, protože moji klienti jsou z různých částí země, ale když je to možné, realizujeme i osobní setkání. Co mě dělá šťastnou? Skvělí lidi kolem mě, humor, hudba, cestování, dobré jídlo, sport.

Reference: Solidsun, s.r.o., Futrálovna.cz, Unipa, z. s., Krmím kvalitně, s.r.o., Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj, z. s.  

Reference

Odvaha pohnout se z místa

Val mi během našich online setkání hodně pomohla uklidit si v prioritách a hodnotách. Probíraly jsme každodennosti, moji minulost i pracovní témata a hodně se ukázalo, že do sebe všechno zapadá a vše se vzájemně propojuje. Rozklíčovávaly jsme společně moje sabotéry a pracovaly jsme na tom, abych se osvobodila a nedělala věci, které mi nejsou příjemné a vlastní. Díky Val jsem získala odvahu pohnout se a dělat to, co mám ráda, a to i na mateřský. Moc jí děkuju za její čas a pozitivní přístup a za to, že byla se mnou trpělivá a vyslechla mě, když jsem měla pocit, že jsem na to trochu sama.

Lenka K.
Aktivní fundraiserka na rodičovské dovolené

Bála jsem se na cestu vykročit sama

Koučink s Valérií bych doporučila každému, kdo se odhodlává k životní – profesní změně. Valérie mi pomohla se lépe nasměrovat na cestu, o které vím, že je pro mě lepší, ale bála jsem se na ni vykročit sama. 

První hodinu jsem vyzkoušela více méně ze zvědavosti, měla jsem z ní dobrý pocit, že to je to, co hledám, tak jsem se rozhodla pro 9 lekcí. Na každé hodině, když narazíme na nějaké další téma, postupně rozkrýváme, co mě zbytečně brzdí, jak sama sebe podpořit a nebát se jít za svým snem.

Šárka B.
Marketing Manager /a aspirující CEO vlastní společnosti/

Pochopení světa i sebe samého

Jsem si docela jistý, že dokonalým se nestanu. Ale proč se nezlepšit, nezapřemýšlet o sobě. Jaký dopad mají mnou vyřčená slova a skutky na mě samého a mé okolí? Valérie mi hodila lano, po kterém pomalu šplhám. Nikdy mě nesoudí. Občas mě podepře, podpoří a před tím se milionkrát zeptá a nenechá mě utéct od tématu. Pomáhá mi pochopit, dozvědět se, objevit – svět i sebe samého.

Libor S.
Manažer

Proměna překážek ve skvělé příležitosti

Ke koučinku jsem se dostal docela náhodou a ani jsem nevěděl, jak moc ho zrovna budu potřebovat. Valérie mi pomohla pochopit, co se ve mně děje, a společnými silami jsme nepříjemné okolnosti a překážky proměnili ve skvělé příležitosti. Naše online hovory byly často plné úsměvů, uvědomění a důvěry. Ze strany Valérie jsem si nejvíc vážil empatie, pozitivního přístupu, pochopení a znalostí v psychologii a filozofii.

Tomáš P.

Odvaha, nadhled a uvědomění si mých životních potřeb a priorit

Ke koučování s Valérií jsem přišla čistě náhodou a vůbec nelituji, že jsem do toho šla 🙂 Val je velice vnímavá, milá a přirozeně vzbuzuje důvěru, což považuji pro sebe jakožto introverta za dost  podstatnou vlastnost. Koučink mi pomáhá zkoušet nové věci, na které jsem si dřív netroufla (zkusit vystoupit z komfortní zóny) a dívat se na svět a sebe sama z jiného úhlu pohledu. Valérie mi svými otázkami a přístupem napomáhá získat odvahu a nadhled v mém životě a podporuje mě v uvědomění si mých životních potřeb a priorit, které je někdy těžké rozeznat od potřeb a požadavků blízkých a okolí. Je prostě prima, když víte, že vás někdo podporuje a zároveň nesoudí. Všechno je nakonec o vás a na vás, ale kouč vám může pomoci najít vhodným nasměrováním tu pravou cestu, tu vaši cestu 🙂

Michaela Š.
MŠMT

Valérie mi pomáhá krok za krokem překonávat samu sebe

Valérie je neskutečně milá a empatická osoba s profesionálním přístupem. Znám ji delší dobu a když jsem se dozvěděla o možnosti koučování, se zájmem jsem se rozhodla to zkusit a nelituji. Při každém rozhovoru si uvědomuji různé spojitosti a pomáhá mi krok za krokem překonávat samu sebe. 

Hanka K.

Naučila jsem se více naslouchat sama sobě

Koučink s Valérií byl pro mě velkou výzvou. Ze začátku bylo těžké překonat svoji pohodlnost a dodržovat všechna pravidla, která jsem si pro svoji „hru“ stanovila. Později se ale začal dostavovat pocit  uspokojení z toho, že se věci dávají do pohybu a já konečně někam směřuji. Naučila jsem se více naslouchat sama sobě, odložit telefon a jen tak v tichosti být. Val mi dodala kuráž nevzdat se a snažit se věci dotáhnout do konce. Díky jejímu pozitivnímu přístupu a tipům pro sebemotivaci teď vím, že nic není nemožné, jen je potřeba se ze startu trochu „hecnout“. Ten dobrý pocit z vyhrané hry za to určitě stojí! 

Jana
Marketing specialist

Naučila jsem se být sama sebou, nastavit si své hranice, prosadit se

Valérie je člověk na svém místě. Věřím, že se pro to narodila a má neuvěřitelný dar skutečně naslouchat a vést lidi k jejich vnitřní pravdě. S Valérií jsem spolupracovala od června do října 2021, za tu dobu jsme se viděly celkem dvanáctkrát. Mé problémy spočívaly v nízké sebedůvěře, zranitelnosti, citlivosti a obtížném sebeprosazování. 

Nejprve jsme se zaměřily na rozpoznání a zpracování mých sabotérů, dále různých strachů a závislostí. Zažila jsem spoustu AHA -momentů jako třeba: Když jsme více v těle, jsme méně v mysli a že smysluplný znamená prožívat všemi smysly 🙂 Řešily jsme spolu jak zvládat žárlivost, trénovaly jsme asertivitu pomocí tzv. ROLE-PLAY, hledaly jsme mé životní poslání, řešily vztahy, určování hranic, zvládání strachů a emocí mj. i pomocí techniky „odzoomování“. 

Pro mě to byla vše výzva a citlivá témata, kdy jsem musela být naprosto upřímná především sama k sobě. Naučila jsem se být sama sebou, nastavit si své hranice, prosadit se, říkat ne, naladit se na to, co opravdu chci, být senzitivní ke svému tělu, chápat a přijímat své emoce.

S Valérií to vše byla procházka růžovou zahradou a já jsem jí za to neskutečně vděčná. Pokaždé jsem po rozhovoru s ní odcházela s pocitem, že je vše možné, že můžu být šťastná a plnit si své sny! Valérie je uzemněná, velmi empatická, pozitivní a velmi inspirující v tom, co dělá, jde si za svými sny, skvěle při tom motivuje ostatní a já ji můžu víc než doporučit. Život je prostě hra a je třeba si hrát! Děkuju, Val! 🙂

Anna B., Doktorandka mořské biologie

Přínosem pro mě je velká motivace

Spolupráci s koučem jsem již delší dobu chtěla vyzkoušet, tak jsem velice ráda, že to byla právě Valérie. Valérie je velice milá a zkušená koučka, získala si moji důvěru a nebála jsem se jí otevřít, vždy jsme se dostaly k důvodu problému.

Dobře mě navedla, jak si problém vyřešit a jak se na něj dívat. Přínosem pro mě je velká motivace.

Lucie K.

Více si užívám života, radostnější komunikace s okolím

Vždy jsem obdivoval herce, kteří dokázali zahrát svou roli ve filmu nebo v divadle tak, že mně úplně vtáhli do děje, který se přede mnou odehrává a zcela jsem tak zapomněl na okolní svět a přestal jsem vnímat čas. Přesně tyto pocity můžete zažít i při koučinku s Valérií, dokáže Vás nenásilnou a zábavnou formou nasměrovat do nových poznání sebe sama i svého okolí. I když vystoupení z komfortní zóny bývá v odborné literatuře popisováno jako bolestivé, tak s Valérií je to hračka a sami budete překvapeni, kam se můžete v krátké době posunout.

Pro mne to byla první zkušenost s koučinkem jako takovým, proto jsem byl zpočátku mírně skeptický, jestli mně to pomůže. Důvěryhodnost celého procesu v mých očích výrazně zvýšila počáteční psychol. diagnostika a definování vnitřních sabotérů. Na začátku jsem si s Valérií nastavil mé cíle, ohodnotil jsem na stupnici 1-10, kde se zrovna nacházím a kam se na této stupnici chci po skončení koučinku posunout. Odhalili jsme mé hlavní sabotéry (Soudce a Hyperracionál) a zaměřili jsme se na jejich oslabení v mé mysli. V mém chování se tito sabotéři projevovali tak, že jsem jednal strojovitě, odtažitě a až chladně, málo jsem využíval příležitosti ukázat i svou lidskou stránku.

Postupným rozebráním situací, hraním „role play“ a prací na svém myšlení jsem je dokázal oslabit. Díky tomu si více života užívám, častěji se směju, mé okolí to zavnímalo a vrací mi to četnější a radostnější komunikací se mnou. Díky Valérii jsem zjistil, že život je opravdu jako hra a nemusí se vždy brát tak vážně.

Michal P., jednatel, vedoucí Realitní, Readymat s.r.o.

Dokážu se více naplno věnovat své rodině a netahat si tolik práci domů

Kouče mi zajistila firma. Makal jsem na hranicích svých možností, de facto na hranici sebedestrukce, se snahou zachránit svět.

Po počáteční nedůvěře v koučink jsem pochopil, že bez otevření se a skutečně upřímných odpovědí to nemá cenu. Dál už to byla jízda, kdy člověk prošel kompletní rekonstrukcí projevu a chování. Naučil jsem se komunikovat, jednat s větším rozmyslem, přemýšlím nad následky svých slov a činů

Škoda že jsem do to toho nešel dříve, ušetřil bych si dost stresu a získal bych dříve profesní nadhled. Díky hodinám je mi o dost líp a dokážu se více naplno věnovat své rodině a netahat si tolik práci domů.

Valérii bych doporučil protože je to fakt profík…

Lukáš F., Obchodní zástupce (fotovoltaika)

Dokázal jsem pochopit motivy mého chování a celkově jsem mnohem klidnější

Spolupráce vznikla na základě požadavku mého zaměstnavatele. Nejdřív jsem byl vůči koučování skeptický. Byl jsem si však vědom, že se potřebuji naučit zvládat své emoce při každodenní komunikaci v práci i v osobním životě. Jakožto nastupující vedoucí pobočky jsem byl plný pozitivního očekávání ale zároveň i pod tlakem a bylo mi vytýkáno, že řvu na lidi. Já si to ani moc neuvědomoval, zajímaly mě hlavně výsledky…

Valérie si ale získala mou důvěru a díky našim sezením se mi postupně daří zvládat své reakce na podněty zvenčí. Dokázal jsem pochopit motivy mého chování a celkově jsem mnohem klidnější. Změna tak nastala i v odezvě lidí kolem mě. 

Zhodnocování uplynulého období mezi koučinky, kdy jsme probírali co se událo, rozbor a jiný pohled na danou situaci i nestranný pohled Valérie, to vše mi vždy pomohlo pro další rozhodování.

Valérii 100% doporučuji. Počítám, že se v budoucnosti budeme moci opět setkat na dalším koučinku.

Zdeněk M., vedoucí pobočky/ (fotovoltaika)

Lepší osobní i pracovní život

Valérie mi díky dobře mířeným otázkám pomohla k vlastní sebereflexi. Nastavila mi tak zrcadlo, které mi výrazně pomohlo v pracovním a osobním životě. 

Mojmír, Fotograf

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Karel Procházka, ACC

karieraKomunikaceObchodSebedůvěravztahy

“Lítost nezmění vaši minulost. Úzkost nezmění vaši budoucnost. Akce je jediný způsob, jak vše změnit.”

Detail kouče

Petra Kinčlová

KomunikaceLeadershipOsobní rozvojPodnikáníSEBEPOZNÁNÍvztahy

Bořím zdi Matrixu. Osvobozuji myšlení lidí. Pomáhám každému objevit jeho vlastní Život de Luxe – jiskrný, opravdový, ten nejlepší, jaký si umí pro sebe představit.

Detail kouče

Martina Wiecková

karieraLeadershipPodnikáníSebedůvěraSEBEPOZNÁNÍ

„Nikdy nevzdávejte svůj sen jen proto, že by stálo mnoho času jej uskutečnit.
Ten čas uplyne v každém případě“
Earl nightingale

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: