Profil kouče

Jiří Habarta

“Každý den se ocitáme v situacích, kde bychom měli trénovat roli účastníka i pozorovatele současně.” – Epictetus

Zaměření

Kdo jsem a co vám můžu nabídnout

Jsem koučem celého člověka. Člověk jako bio-psycho-sociálně-spirituální bytost potřebuje celostní přístup. Life koučink vnímám jako společnou cestu hledání ve všech oblastech lidského života. Nic nelze jen tak opomenout. Můj vhled do nesvobody a závislostí při práci adiktologa mi dává mnoho inspirací na podporu a včasné hledání svobody a lidského štěstí v oblastech pracovních, vztahových a osobně i duchovně rozvojových.

Jako life kouč se tedy zaměřuji na klíčové oblasti života, kdy je  cílem dlouhodobá pozitivní změna a celková transformace ve vnímání svého života. Významnou součástí mé zkušenosti je práce s tradičními metodami osobního rozvoje, jako jsou meditace, čínská zdravotní cvičení a osobní rozvoj prověřený historií i moderní dobou. Praktická spiritualita je již dlouhou dobu součástí nejen profesního koučování, ale také vztahů a osobního rozvoje nejúspěšnějších lidí. Těším se na setkání s vámi.

Reference

Princip koučování mě oslovil efektivitou a smysluplností

Jirka mi nabídl koučování asi před rokem a půl. Zrovna jsem byl v situaci, kdy jsem potřeboval pochopit, kudy jinudy se vydat a jak neopakovat stejné chyby. Prakticky hned jsem tedy jeho nabídku přijal a byl jsem hned od začátku příjemně překvapený. Vlastně jsem tehdy neměl o koučování žádnou představu a nevěděl, co mohu očekávat. Měl jsem o koučování jen pár domněnek, které se brzo ukázaly jako úplně nesprávné. 

Jirka mi pomohl ukázat to, co bych jinak sám hledal mnohem déle a možná ani nenašel. Díky jeho koučování jsem si ujasnil kudy cesta vede a kudy nevede – co je zkrátka nevyhratelné. Díky tomu jsem přestal plýtvat energií tam, kde to nemělo smysl, a naopak jsem se mohl rychle posunout tam, kam bylo třeba a kam jsem chtěl. 

Princip koučování mě od prvních setkání tak okouzlil svojí efektivitou a smysluplností, že jsem se ho chtěl sám naučit. Jirka mě tedy vlastně k němu nasměroval, aniž by o tom padlo jediné slovo. Cítil jsem, že je to velká věc, kterou chci prozkoumat do hloubky.

Absolvoval jsem proto, i díky Jirkově příkladu, koučovací kurzy a stal se sám koučem. Věnuji se už asi 27 let qigongu, který mnoho let také profesionálně vyučuji. Byl jsem proto přesvědčen, že dobře vím, jak učit tento systém práce s tělem, energií a myslí, jak studenty motivovat a inspirovat, aby mohli změnit své zdraví a svůj život… Zjistil jsem ale, že metody koučingu jsou tak propracované a efektivní, že jsou pro moji práci učitele skutečně neocenitelné. Používám proto jeho principy a dovednosti i v této oblasti, abych pomohl lidem najít v sobě sílu a uzdravit se, často i z vážných zdravotních problémů. 

Jirkovi tedy vděčím za mnohé a rád bych ho jako kouče touto cestou doporučil.

Bc. Petr Kochlík
profesionální učitel qigongu

Každá lekce pro mě byla AHA momentem, překvapil mě výsledek, jsem blíže k tomu, co mě dělá šťastnější.

Ráda bych s Vámi sdílela své zkušenosti a pocity při koučování s Jirkou H. Nejprve jsem si neuměla představit co mi koučink přinese. Nyní vím, jak byl pro mě důležitý a věřím, že zůstane součástí mého života, protože pokud se chci rozvíjet a svůj život obohatit, najít nový směr a umět pojmenovat svá přání, koučink je metoda, která mi zafungovala. Otevřeli jsme s Jirkou témata, která se týkala mé profese, bydlení, výuky hry na klavír a zvládání změn, a to vše během čtvrt roku.

Každé téma bylo rozehranou hrou, ve které jsem si stanovila cíl a Jirka mě vedl svými otázkami krok za krokem. Otázka profese je mým velkým tématem, ale při koučinku jsem si uvědomila, že nepřišel čas můj dosavadní obor měnit, v této době jsem na něm naopak shledala výhody a změnila jsem úhel pohledu. 

Druhou hru, kterou jsme rozehráli, byla Cesta do většího – potřeba řešit bytovou situaci a pořídit si větší bydlení. Vytvořila jsem si díky koučinku živou představu toho, jak by budoucí bydlení mělo vypadat, aby v něm, v souladu k našim možnostem, byla celá moje rodina šťastná. Hra byla tímto rozehraná, já podnikala kroky a sledovala realitní trh a čas dozrál v koupi většího bytu, který naplnil všechny naše požadavky. 

Další vyslovené přání bylo splnit si dětský sen a naučit se hrát na klavír – pořídila jsem si klávesy, online kurz a když trénuji, je to moje chvilka, relaxace a příliv energie. Uvědomila jsem, jak je hudba v mém životě důležitá. Obdivuji hráče na klavír a užívám si je pozorovat a vnímat tóny. Hudba je magická a ozdravná a věřím, že tak mohu inspirovat syna, aby si k ní vytvořil vztah.

Protože se v mém zaměstnání dějí časté změny, které se mě dotýkají, berou elán a chuť do práce a prožívám je příliš emotivně, našel Jirka tuto skutečnost jako koučovatelnou a přivedl mě ke zpracování myšlenkové mapy – Příprava na změny a jejich zvládání. Vytvořila jsem si tak postup, jak přistoupit ke změně, která je náhlá a neočekávaná a našli jsme příležitost, že i já sama můžu být strůjcem změn a vnést je do mé pracovní náplně.

Každá koučovací lekce byla pro mě určitým „aha“ momentem, pojmenováním svých přání, tužeb, strachů a emocí vůbec. Překvapil mě výsledek, udělala jsem na sobě hodně práce a posunula se…vlastně blíže sama k sobě, k tomu, co mě udělá šťastnější.

Děkuji svému kouči, který má dar slova, cit a pochopení, ani jednou jsem nezapochybovala o smyslu setkání a dokázala mu důvěřovat a svěřit se. Děkuji za tuto zkušenost a přeji vám odvahu rozehrát kostky v koučovací hře.

Radka F., Referentka

Jirka mi pomohl a podpořil mě. Koučování s Jirkou můžu doporučit každému, kdo zvažuje změnu.

Svého času mě trápily problémy, jak efektivně a účelně skloubit stále narůstající povinnosti pracovního a rodinného života a jak v této kumulaci úkolů a výzev najít i nějakou skulinu času věnovaného jen pro sebe, abych se mohla nadechnout, doplnit energii a přitom dál stíhala všechny úkoly a zodpovědné fungování na všech frontách  …….  

Právě v této vypjaté době, v ten pravý okamžik se mi ozval Jirka Habarta a nabídl mi řešení v rámci kaučingu.

A tak začalo hledání,  toho „jen mého“ nejlepšího řešení ….

Cesta to nebyla nikterak rychlá. 

Jirka mi pomohl podívat se na mou situaci z jiného úhlu pohledu, s odstupem a nadhledem a tím v sobě najít impuls začít dělat věci jinak a s ohledem na své potřeby. 

Podpořil mě v realizaci změn, mohla jsem si sama naplánovat cestu, která mířila k cíli, sama jsem si určovala rychlost a sama si volila směr na rozcestích a křižovatkách, kterými moje cesta vedla. Během celého procesu jsem si stihla poskládat myšlenky a sama tak přišla na možnost, jak daný problém a situaci řešit. 

Časem jsem mohla vidět srovnání, kde jsem byla na začátku a kam se mi podařilo posunout.

Jirka umí vidět skryté věci pod povrchem a nahlížet tam, kam nám samotným se podívat nechce nebo se bojíme a které na první pohled vůbec s řešeným problémem nesouvisí, ale přitom na něj mají rozhodující vliv.

„Když chcete něco směnit, najděte si poradce.

Když chcete něco umět, najděte si učitele.

Když chcete něco opravdu udělat a změnit, uvědomit si a vyřešit, najděte si kauče“.

Můžu s čistým svědomím  Jirkovou koučování doporučit každému, který ve svém životě zvažuje změnu, která nemusí být hned na začátku veliká nebo radikální.

Jitka Š., pracovnice náboru zaměstnanců v zahraniční firmě

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Aleš Vrána, MCC, MBA

LeadershipMarketingObchodPodnikání

Pomáhám majitelům firem zlepšovat jejich výsledky a volný čas.

Detail kouče

Jakub Štefanec

KomunikaceMarketingObchodSebedůvěra

Pomáhám dobrým duším živit se tím, co milují. Autenticky a zábavně. Bez navolávání a marketingových pouček.

Detail kouče

Petr Kořínek

karieraOsobní rozvojštěstí

Baví mne pomáhat lidem dívat se na život z nadhledu a nalézat v něm právě tu jejich správnou cestu. A na té cestě získat i Opravdové zdraví. Doplnit co chybí a omezit co přebývá. Změnit chybné vzorce chování, které nás ovlivňují. Spojit tělo s duší. Nalézt svou jedinečnost a naplnit svůj potenciál. Pak je náš život jedna velká jízda.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: