Profil kouče

Jan Karásek

Každý člověk chce být šťastný a spokojený. Cestu ke štěstí si však volíme každý sám, dle povahy naší osobnosti, našich tužeb, přání a snů. Čím to, že někteří jsou úspěšní a jiní nikoliv? Čím to, že některým se plní přání a sny jakoby mávnutím kouzelného proutku a jiní dřou dnem i nocí, ale reálné výsledky se nedostavují? Odpověď je v našem způsobu myšlení! Je to jediné skutečné omezení, které nám brání rozvinout náš vnitřní potenciál. Každý z nás je schopen dosáhnout čehokoliv, pouze nás omezují naše vlastní limitující přesvědčení, náš nesprávný způsob myšlení.

Moje motto

,,Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že něco nedokážete – v obou případech máte pravdu.” – Henry Ford

Něco o mně

Vždy jsem měl pocit, že naše místo na světě je něco mnohem většího než jen zapadnout na přesně zvolená místa společenské struktury, a tak jsem věnoval svou pozornost a energii osobnímu růstu, změně a dělal to, co mě baví, ale až v posledních třech letech jsem se vydal na opravdovou cestu životem, jehož cílem je svoboda, radost a naplnění. Ani vysoké školy, ani mé deset let trvající zaměstnání v oblasti IT mi nedalo recept na štěstí, spokojenost a svobodu. 

Tyto dary musí v sobě objevit každý sám, není to zadarmo a není to bez úsilí, ale má to smysl a hodnotu. Tímto záměrem jsem se dostal k projektu Život jako hra, který mi byl akcelerátorem, o kterém se mi ani nesnilo. Energie však musí proudit dál a je třeba se podělit o to, co jsem získal, a tak s radostí budu sdílet své zkušenosti všem, kteří o to budou stát a budou připraveni a ochotni změnit svůj život.

Neomezenost lidského potenciálu

Každý člověk chce být šťastný a spokojený. Cestu ke štěstí si však volíme každý sám dle povahy naší osobnosti, našich tužeb, přání a snů. Čím to, že někteří jsou úspěšní a jiní nikoliv? Čím to, že některým se plní přání a sny jakoby mávnutím kouzelného proutku a jiní dřou dnem i nocí, ale reálné výsledky se nedostavují? Odpověď je v našem způsobu myšlení! Je to jediné skutečné omezení, které nám brání rozvinout náš vnitřní potenciál. Každý z nás je schopen dosáhnout čehokoliv, pouze nás omezují naše vlastní limitující přesvědčení, náš nesprávný způsob myšlení.

Proč jsem se stal koučem?

V koučování spatřuji cestu k objevení a probuzení lidského potenciálu a také to, jak daný potenciál nejlépe využít ku prospěchu našich záměrů a cílů. Nezůstáváme však jen u slov, ale tyto věci se skutečně dějí. A to je to, co mě naplňuje, má to pro mě hluboký smysl. V koučování je pro mě důležitý osobní přístup, důvěra, upřímnost, zodpovědnost a otevřenost.

Můj volný čas

Baví mě vzdělávání a osobnostní růst s důrazem na praxi. Ve volném čase se věnuji především psychoterapii, psychologii, zdravému životnímu stylu a překonávání svých limitů. K mým koníčkům patří i zájem o oblast leadershipu a managementu, kde objevuji nové pohledy na vedení lidí a na přístup k nim. Miluji sportovní aktivity, meditace a spirituální život. Pro relaxaci, načerpání energie a inspirace rád podnikám výlety do přírody nebo také posedím v klidu příjemné čajovny.

Má oblíbená témata

Osobní rozvoj, vztahy, kariéra, zdravý životní styl, sport.

Reference

Záchrana firmy a manželství

Chci touto cestou Honzovi hluboce poděkovat. Za poslední měsíce naší spolupráce jsem díky němu postavila svou firmu na nohy, předala odpovědnost svým zaměstnancům, všichni se stali více samostatní. Prospělo to nám všem! Holky v práci mají radost, že zvládají více věcí, mají větší odpovědnost i samostatnost, klienti jsou spokojenější a já se mohla konečně zbavit oné denní operativy, která mne pomalu zabíjela a znemožňovala mi rozvíjet firmu. Po čase jsme se spolu dostali k mému osobnímu životu a 14ti letému manželství, protože to bylo jednou z věcí co mě dlouhodobě trápilo. Díky Honzovi jsem dokázala rozklíčovat příčinu našeho neustálého boje a že vše souvisí se sebepřijetím, sebehodnotou, lpěním i očekáváním. Je mi jasné, že se všechno dělo, děje a bude dít správně. DĚKUJU!! Uvědomuji si, že mám ještě spoustu práce před sebou. Vlastně je to nekončící práce sama na sobě, ale už se nebojím. Lehčeji se mi dýchá a vnímám radost. Co ale hluboce cítím, je obrovská vděčnost za to, že mohu mít Honzu jako průvodce. Doporučila bych každému, aby měl vedle sebe někoho jako je Honza, kdo umí položit tu správnou otázku ve správném čase. Někoho, kdo umí říct věci na rovinu, pojmenovat věci pravými jmény, nepárat se se mnou a vysvětlit PROČ.

Děkuji Ti! Za záchranu firmy, za záchranu manželství, za záchranu mojí..

Pavla Č.
Ředitelka firmy

Lepší sebevědomí

Asi před půl rokem jsem na Facebooku náhodou narazila na online seminář „Život jako hra“ určený pro ty, kteří přemýšlejí o povolání kouče. Přibližně ve stejnou dobu jsem měla být v práci povýšena, a jelikož nová pozice pro mne znamená i nové výzvy, přes formulář jsem projevila zájem o spolupráci s koučem. Komunikace s Honzou byla od začátku velmi příjemná, upřímná, profesionální a nenucená. Dohodli jsme se na tříměsíční spolupráci a musím říct, že mi naše pravidelná ranní páteční hodina bude chybět.

Z Honzy i po telefonu sálá klid, pozitivita a vyrovnanost. Vždy měl připravenou náplň našich setkání, ale výborně se přizpůsoboval, když jsem zrovna potřebovala řešit něco úplně jiného. Žádné z témat ho nezaskočilo, byť jsem kromě práce hodně řešila i osobní vztahy. Ať už jsem chtěla probrat cokoliv, vždy mi ukázal úhel pohledu, který jsem předtím ani neviděla.

Díky jeho vedení a doporučením jsem si například výrazně zlepšila sebevědomí a vztah k rodičům. Velmi dobře také odhadl, kde mám Achillovy paty, a citlivě mě na ně navedl tak, abych na problém a případné řešení přišla vlastně sama. Z našich hovorů jsem vždy odcházela vstříc pracovnímu dnu s novým elánem a motivovaná na sobě dále pracovat. Spolupráci s Honzou bych doporučila každému, kdo se chce posunout dále v osobním rozvoji a potřebuje průvodce, který mu citlivě, ale upřímně, otevře oči.

Jana Š.
Ředitelka pro ČR

Našla jsem větší klid a vytrvalost

Za posledních pár let, jsem přečetla spoustu knih o seberozvoji, účastnila se  řady seminářů  a kurzů. Koučování bylo pro mne  jeden z mnoha kroků na cestě za hledáním štěstí. Zpočátku jsem tomu nechtěla věřit a chtěla jsem jen vyzkoušet, jestli to vůbec funguje a jak. Sama jsem zjistila, že nejen že to funguje, ale také je to nejjednoduší a nejefektivnější způsob, jak nastolit pozitivní změny v životě.  Našla jsem větší klid a vyrovnanost. Se svým koučem Honzou Karáskem jsem řešila nejvíce rodinné vazby, komunikaci a také vnímání sebe sama.  Mohu doporučit všem, kdo chce žít šťastnější život a děla ho lepší i ostatním.

Markéta V.
Ředitelka neziskové organizace

Ukázal mi, jak si poradit s chaosem v podnikání

Kouče jsem si najala za účelem pomoci při budování týmu, s reklamou a dalšími osobními věcmi. Nakonec jsem zjistila, že musím hlavně začít u sebe. Zjistila jsem díky Honzovi, že je potřeba odstranit strašáky, kteří mi brání v určitých aktivitách. Ukázal mi, jak si poradit s chaosem v podnikání a s Time managementem. Honza je velmi příjemný člověk a moc se mi s ním dobře spolupracovalo. Doporučuji všem, kdo si potřebuje udělat pořádek v každodenním shonu a také v osobním životě. Děkuji moc 🙂

Hana V.
Úvěrová specialistka, podnikatelka

Ukázal mi, jak efektivně využít svůj volný čas a co všechno jsem schopen dokázat

S Honzou jsem začal spolupracovat někdy koncem roku 2016 a postupně jsem začal přicházet na to, jak moc nevyužívám svůj potenciál. Již první hodiny mi ukázaly, jak efektivně lze využít svůj volný čas a co všechno jsem schopen dokázat, pokud se začnu opravu něčemu věnovat. Stanovili jsme si cíle, určili jsme si metody, postupy a prostředky k jejich dosažení. Postupnými otázkami a pravidelnými sezeními jsme našli ideální cestu k jejich vyřešení. Forma byla pro mne velmi vyhovující, vždy jsme si nastavili výzvu, úkoly do práce a zároveň do osobního života. V průběhu následujícíh dnů jsem začal pozorovat velmi výrazné změny k lepšímu. Součástí coachingu byly mé přesné zápisky z každé hodiny sezení, které mi velmi pomohly se posunout v před. Mým úkolem pak bylo vždy splnit dané zadání, což se někdy dařilo méně – někdy lépe. Vždy jsme si pak po týdnu sedli a prošli to, co se dařilo, ale hlavně i to, co se nedařilo – a to nejdůležitější = PROČ se to nedařilo + CO JE POTŘEBA k tomu, aby se to podařilo. Tento systém se ukázal jako superefektivní, byl jsem schopen defakto překonat jakékoliv nesnáze. Za krátko jsem si to uvědomil, sžil se se systémem a začal ho praktikovat ve svém pracovním i osobním životě. Tohoto kouče bych rozhodně doporučil dalším lidem, jeho osobní přístup a vhled do situací, které jsem nedokázal sám dostatečně dobře rozklíčovat, byl nanejvýš nápomocen mému vývoji. Honzo, moc děkuji a přeji tolik úspěchů i s dalšími klienty!

Martin L.
Produktový specialista Senior

Nalezla jsem svou vnitřní motivaci a postupy k tomu abych si ji dlouhodobě udržela

Protože jsem si v začátcích svého podnikání nevěřila a nevěděla co dělat, uvědomila jsem si, že potřebuji podporu zvenčí. Tu jsem nalezla u Honzy Karáska, díky kterému jsem si uvědomila svou vnitřní sílu a potenciál, nalezla jsem svou vnitřní motivaci a postupy k tomu abych si ji dlouhodobě udržela, a to i v těžkých chvílích. Všem, kdo váhají na své cestě, nevěří si a potřebují podporu, všem těm, kdo si potřebují ujasnit priority a stanovit si cíle a naučit se promítnout do praxe, těm doporučuji koučování s Honzou.”

Klára F.
Podnikatelka

Jak se poprat s vlastní rezistencí a překonat své komfortní zóny

Rozhodně bych chtěl ocenit Honzův přístup, i když jsme se neměli možnost vidět naživo, ale jen po telefonu, tak to bylo moc fajn a dovolím si říct, že máme hodně společných hodnot a názorů. Diky tomu byly naše telefonáty pro mě velkým přínosem. Cítil jsem se uvolněně a dovolilo mi to tak, otevřít témata, o kterých by se mi jindy nehovořilo příliš snadno. Dokázal jsem si utřídit myšlenky a společně si potvrdit, že cesta kterou jsem si vytyčil, a s Honzou prohloubil a rozšířil, je ta správná. Dozvěděl jsem se, jak se poprat s vlastní rezistencí a překonat své komfortní zóny a tím se posouvat dál. I když to není vždy snadné a jsem pořad na cestě, tak vím jak, mám jasné odhodlání pokračovat. Hodně mi pomáhají techniky, které mi Honza předal. Kdybych měl naši spolupráci shrnout, tak mám velmi dobrý pocit. Děkuji!

Radovan S.
Telekomunikace – koordinátor vyšetřování podvodu

Pomohl mi rozhodnout se pro tu cestu, která je správná právě pro mne

Před časem jsem hledala své pracovní uplatnění, byla jsem na rozcestí. Dosavadní práce mne sice naplňovala, ale i poskytovala mnoho frustrací. Chtěla jsem si o všem promluvit s někým nezaujatým, kdo by viděl mou situaci s nadhledem a byl schopný dát mi zpětnou vazbu. Přibližně ve stejné době jsem se začala zajímat i o práci koučů a našla Honzu. Doufala jsem, že spolupráce s ním mi pomůže odpovědět si na důležité otázky v mém pracovním životě.

Telefonická setkání s Honzou mi pomohla utřídit si myšlenky. Dovedly mne nepřímo i ke změně zaměstnání, provedly přes počáteční trable v nové práci. Myslím, že mi pomohl rozhodnout se pro tu cestu, která je správná právě pro mne a souzní s mým životním plánem. Kromě toho jsem se vždy těšila na rozhovor s tak inteligentním a vtipným parťákem.

Honzu bych doporučila všem lidem, kteří mají dojem že došli ke zdi, jak v pracovním, tak třeba i v osobním životě. Lidem, kteří jsou na rozcestí a obávají se, že všechny cesty jsou stejné. Honza je „přítel na telefonu“, na nejvyšší profesionální úrovni. Jsem ráda, že jsem ho poznala.

Joanna H.

Změnil jsem svůj způsob myšlení tak, že se nyní cítím mnohem jistěji a uvolněněji

Dřív jsem o koučování neslyšel, ale chtěl jsem se v životě posunout dále. Především jsem se chtěl naučit lépe zvládat stres a vnést do svého života více systematičnosti a disciplíny. Proto jsem do toho šel a byl jsem mile překvapen, že za dobu naší spolupráce s Honzou jsem se posunul ve vývoji mnohem dále než jsem očekával. Především jsem změnil svůj způsob myšlení tak, že se nyní cítím mnohem jistěji a uvolněněji a zvládám mnohem více s mnohem větší lehkostí, a to vám povím je velká věc. Pokud tedy ve svém životě tápete, nemáte výsledky, nebo jednoduše máte problém s tím, co děláte nebo neděláte a nejste spokojeni s místem, kde se ve svém životě nacházíte, tak Honza je člověk na svém místě, který má prokazatelné výsledky.

Tomáš K.
Software developer

Naučil mě pracovat s časem

Honzovy služby jsem se rozhodla využít, abych našla čas a vůli k napsání knihy. Pomohl mi uspořádat si můj nabitý program tak, abych měla čas i na to, co dělat chci a ne jen na své povinnosti. Dokonce se mi podařilo v té hromadě aktivit, směrů a zájmů najít to skutečně podstatné, uvědomila jsem si, že abych mohla psát, tak nepotřebuji k tomu studovat žurnalistiku, a to bylo možná to nejdůležitější zjištění. Doporučuji spolupráci s Honzou každému, kdo má nějaké plány, ale neví jak je začít realizovat, každému kdo se cítí ztracen ve svém životě a chce najít tu správnou cestu.

Denisa S.
Studentka

Pochopila jsem, že všechna rozhodnutí jsou v daný okamžik správná

Vždycky jsem byla příšerně nerozhodný a neprůbojný člověk. Cokoliv jsem udělala, bylo z mého pohledu špatně. Nevěřila jsem si snad v ničem, co jsem dělala. Zkoušela jsem to nějakým způsobem zlomit. Poté, co jsem narazila na ŽJH, zlom konečně nastal. Honza mi se vším moc pomohl. Najednou jsem zjistila, že vlastně vůbec nejsem nerozhodná. Přesně vím, co chci, ale nejvíc mě brzdilo okolí. Záleželo mi na tom, co si kdo o mně pomyslí. Díky Honzovi jsem pochopila, že všechna rozhodnutí jsou v daný okamžik správná. Když mi tohle všechno došlo, zlepšilo se i to, že jsem si nevěřila, a díky tomu jsem i průbojnější. Stále je co zlepšovat, ale to bude vždy. Koučink bych doporučila všem, kteří nejsou spokojeni se svým životem či sami se sebou. Po pár schůzkách zjistíte, že je ve vás víc, než si vůbec dokážete představit.

Kristýna K.
Studentka

Mým cílem byl pravidelný návyk sportu, díky Honzovy jsem to dokázala

Koučování s Honzou bylo pro mne velikým přínosem. Mým cílem bylo získání pravidelného návyku, a to sportu. Během naší spolupráce jsem měla chuť to vlivem okolností několikrát vzdát, ale Honza mne vždy dokázal dobře namotivovat a pomohl mi uvědomit si, proč to vlastně dělám. Nakonec nedošlo jen k pravidelnému sportu, ale i k dalším příjemným změnám, kterých si všimlo i okolí, např. zpevnění postavy, mému vnitřnímu klidu – byl to můj jediný čas, kdy jsem byla jen sama se sebou tady a teď, takže i zlepšení nálady, vidění se s přáteli apod. Cítila jsem podporu ve chvílích, kdy jsem to potřebovala. Kdybych na to byla sama, nejspíš by to mé snažení skončilo po pár hodinách a vzdala bych to. Teď už to mám nastavené tak, že se na cvičení těším a mé původní nastavení se změnilo (po sportu budu unavená, zpocená a smrdět, utečou mi jiné důležitější věci atd.).  Tímto Ti mnohokrát děkuji, Honzo, nejen za Tvůj čas.

Martina P.

Dramatické zvýšení mojí vlastní produktivity a podpora pozitivního myšlení

S panem Karáskem jsem se setkal v době intenzivní činnosti na vlastních burzovních obchodních strategiích. Spolupráce s ním mi otevřela oči nejen v hodnocené vlastní efektivity a dokonalejší organizaci budoucích cílů, ale současně mi dovolila i odhalit v sobě zbytečné požírače času a nastartovat další potenciál pro činnosti, které podporovaly můj hlavní cíl a které do života přinášely tolik potřebné uspokojení z vlastní dobře odvedené práce. Diskuze vedená koučem a položené otázky vás nutí k zamyšlení nad sebou samým a nad překážkami, které se čím dál tím více jeví jako uměle vytvořené. Koučink s panem Karáskem dramaticky zvedl moji vlastní produktivitu a podpořil pozitivní myšlení, které dnes ve společnosti začíná být nedostatkovou „komoditou“. Za sebe mohu říci, že se jednalo o velmi cennou zkušenost.

Radek E., Ředitel firmy

Nový pohled na sebevědomí a time management, pokrok ve veřejném projevu a uvědomění

S Honzou jsem navázal spolupráci, protože jsem hledal někoho, kdo mi pomůže ke zlepšení svých dovedností ohledně vedení týmu, dávání zpětné vazby, posilování sebevědomí a motivace. Za první herní sezonu jsem získal nový pohled na sebevědomí, dosáhl pokroku ve veřejném projevu, přišlo uvědomění si svých sabotérů a zapojení vnitřního mudrce. Poznal jsem také nový způsob motivujících rozhovorů s kolegy – dávání zpětné vazby, dávání správných otázek, aby si na odpovědi sami přišli, velkým objevem byla pro mě pak nehodnotící zpětná vazba. Mimo to jsem získal nový pohled na time management – uspořádání úkolů do bloků, zkrácení časů porad, kde se podařilo ušetřit spoustu času. Honzu tak mohu vřele doporučit!

Dominik M., Oblastní zástupce ředitele

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Monika Razímová

karieraLeadershipOsobní rozvojSebedůvěraSEBEPOZNÁNÍvztahy

Ten, kdo má svého kouče, není tak trochu divný, ale právě naopak – velmi originální.

Detail kouče

Adriana M. Bašovská, ACC, MBA

Firemní kulturaKomunikaceLeadershipObchodOsobní rozvojSEBEPOZNÁNÍvztahy

„I když se nikdo nemůže vrátit a vytvořit zcela nový začátek, každý může začít teď a vytvořit zcela nový konec.“ – Carl Bard

Detail kouče

Kamila Pospíšilová

karieraKomunikacePodnikáníSEBEPOZNÁNÍvztahy

„Jsi dokonale nedokonalá lidská bytost jako všichni ostatní. Uznejme a oslavme vše co je na Tobě úžasné a skvělé a každý den se můžeš s hravostí zdokonalit o malý kousek.“

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: