Profil kouče

Lenka Šmídová

Můžeš dosáhnout úplně všeho, co si umí tvoje mysl představit. Pojďme spolu zhmotnit tvé představy.

Moje motto

Můžeš dosáhnout úplně všeho, co si umí tvoje mysl představit. Pojďme spolu zhmotnit tvé představy.

Otevři dveře…

Na začátku každé velké věci je myšlenka. Jaké by to bylo, kdyby….? Jaké to bude, až…? Někteří lidé zůstávají celý život u těchto představ a čekají na správný okamžik. Spřádají plány a mezitím jim život utíká mezi prsty.  Moji hráči jsou jiní. Moji hráči jednají. Rozhodli se. Otevřeli dveře s nápisem „příležitost“, přestože měli obavy, co je za nimi. Otevřeli dveře proto, aby lépe poznali sami sebe. Otevřeli dveře a objevili nové světy. Na svou cestu si vzali průvodce – kouče. Cítíš, že Tvůj život může být jiný?  Vezmi za kliku.

… a vykroč

Prostřednictvím konverzací můžu měnit životy svých hráčů. Můžu s nimi cestovat do minulosti i do budoucnosti. Jako v koši horkovzdušného balónu stoupáme do výšky, aby hráč viděl svou situaci z nadhledu a poznal souvislosti. Potápíme se do hlubin duše, kde může až zamrazit, když si hráč přizná pravdu o sobě samém. Jsem hráči oporou, když má pocit, že se nedaří. Plně ho podporuju, když překonává výzvy i sám sebe. Společně oslavujeme malá i velká vítězství. Oba se učíme, užíváme si hru a baví nás to.

Něco o mně

Mám za sebou devět let praxe v strojírenské firmě. Po čase jsem zjistila, že mě svět kovů a přesných rozměrů svazuje, nedovoluje mi rozletět se. Uvědomila jsem si své talenty, které uplatním při koučování. Umím trpělivě naslouchat lidem, rozdmýchat v nich plamínek nadšení a trpělivě čekat na výsledky.

Nejčastěji a nejraději lidem pomáhám s tématy:

 • sebevědomí a sebedůvěra
 • vztahy
 • osobní rozvoj

Ve svém volném čase poslouchám folkovou muziku a objevuju krásy českého jazyka. S naším jezevčíkem se toulám lesem.  Věnuju se 3D lukostřelbě, což je dovednost, která učí soustředění a pokoře. V neposlední řadě čtu  knihykteré rozšiřují moje obzory. 

Reference

Posouvám se dopředu

Dnes už neriešim otázku či koučing áno alebo nie. Jednoznačne ANO či už ide o súkromný alebo profesný život. Prečo práve Lenka je ten správny kouč? Lebo dáva správne otázky. Keď sa zamotám v živote, tak ma Lenkine otázky vedu k správnym odpovediam a k správnym krokom a frčím veselo ďalej. Jednoznačné odporúčam.
Ďakujem Lenka

Jozef Š.

Můj život má správný kurz

Proč zrovna koučink? Vždy jsem o něm jenom četl nebo slyšel a byl jsem zvědavý, jaké je to ve skutečnosti. Musím říct, že to předčilo veškerá má očekávání. Lenka se dokonale ujala role průvodce mými pocity a myšlenkami, dokáže vždy ve správný čas položit tu správnou otázku. A často jsem překvapen svými odpověďmi na otázky, které bych si sám nikdy nepoložil, zažívám pocity, které byly předtím spíše výjimečné. Díky Lence můj život nabírá správný kurz a má vize dostává ostřejší obraz. A z čeho mám největší radost je, že se přidala také moje manželka. Život je opravdu skvělá hra a těšíme se na vše,co nám přinese.

Martin B.
Začínající podnikatel

Uvědomění a víra v sebe sama

Chtěla jsem něco ve svém životě změnit, ale nevěděla jsem jak. Přišel mi do cesty odkaz ,,Život jako hra“ a jen tak ze zvědavosti jsem se zaregistrovala. Neměla jsem vůbec tušení, co to pro mě bude znamenat a zda to není ztráta času. Dnes už vím, že obavy byly zbytečné. Ba naopak, přínos pro mě a i moje okolí.
Koučka Lenka naslouchala mým problémům, ptala se na věci v mém osobním životě a svými otázkami mě dokázala  motivovat a vyburcovat k lepšímu přístupu k věci. Ukázala mi uvědomění si hodnoty svého času, víru v sebe a ve svůj úspěch a zvedla mi sebevědomí. Ráda bych v naší spolupráci pokračovala a mohu jen vřele doporučit i ostatním. Leni – děkuji :):):) 

Marie V.
finanční poradce

Koučink mi pomáhá v seberozvoji

Paní Lenka mi díky svým vědomostem, motivujícímu přístupu při koučování a vstřícnému jednání pomáhá znovu nabrat vítr do plachet, když se má loďka naklání. Díky jejímu přístupu jsem se mohla znovu podívat na určité věci z mé nelehké minulosti, ale i současnosti a vnímat je i z jiného úhlu pohledu, který je pro mne přínosnější. Pomohla mi odhalit zákoutí mé duše, kam jsem sama neviděla a díky tomu mohu lépe pracovat se svými pocity i informacemi. Lenka není direktivním rádcem, ale je tím, kdo doprovází, je průvodcem na mé cestě a svými otázkami drží směr, kterým jsem se rozhodla dát a mě se zviditelňuje cíl. Kouč mě (podobně jako trenér) učí techniku hry. Kouč mi přináší kreativitu v rámci řešení různých problémů, podívat se na problémy z jiných pohledů a najít to nejefektivnější řešení pro danou situaci. Umí se mnou rozebrat různé situace, umí mě povzbudit, a hlavně umí naslouchat. Je pro mě přínosem, pomáhá mi zdokonalit se a rozvíjet. Pokaždé se mi dostalo velmi osobního a profesionálního přístupu a společná práce probíhala ohleduplně a citlivě, leč zároveň patřičně pevně. Z každé lekce koučinku jsem odcházela – naplněná sílou a důvěrou v to, že vím, v čem je potíž a jakými způsoby ji můžu řešit. Velmi děkuji za profesionální přístup i lidskost.

Marie K.

Odhalil jsem skryté myšlenky, nalezl jsem vlastní hodnoty

Ke koučování jsem přistoupil zodpovědně, protože jsem již delší dobu předtím sledoval velice inspirativní podcasty agentury Život jako hra a byl jsem zvědav, jestli jde jen o tak zajímavý marketing, nebo to skutečně funguje… 

Přes to, že jsem již předem očekával kvalitu, byl jsem nadšen jak z průběhu, tak reálných a někdy zcela netušených výsledků koučování. S Lenkou jsem od počátku cítil velké souznění (přes to, že jsme se nikdy nesetkali osobně) a protože jsem citlivka, tak si pamatuji, že na začátku jsem hodnotil kromě obsahu i velmi příjemný hlasový projev. Jsem učitel tělesné výchovy a mým cílem bylo při koučování řešit primárně záležitosti spojené se školou, pohybem apod., nicméně některá témata se nakonec ukázala jako zástupná a přenesla se do osobní roviny – kde se vyřešila řádově rychleji než bez kouče. Některá témata se ukázala jako více podstatná, než jsem se domníval, a uvědomil jsem si některé věci, na které bych sám nejspíš nikdy nepřišel, protože bych se na to sám sebe jednoduše neuměl zeptat. 

Koučování není pouze řešením komplikovaných životních témat, je to i uspořádání vnitřních pocitů, odhalení skrytých myšlenek a vzorců chování, ale hlavně nalezení vlastní hodnoty a rovnováhy – to se mi, ve spolupráci s Lenkou, podařilo víc než bych si kdy předtím myslel.
(Nejen) všichni učitelé by měli koučováním pravidelně procházet nebo jej minimálně zkusit – vyhořelých kolegů by pak bylo výrazně méně a studenti by to jistojistě ocenili.

Jiří P.
Učitel

Nový pohled na řešení situací, uvědomění, že méně znamená více

Koučování jsem vyzkoušel. protože…

Chtěl jsem se podívat na své  profesi a soukromí  jinými očima. Zjistit o sobě více, o svém chování, o svých pocitech , emocích a v neposlední řadě se naučit se řešit některé životní situace jinak.


Pro spolupráci s jsem se rozhodl díky…

Lenka mi nabídka testovací hodinu, která mě zaujala. Ale zpočátku bylo potřeba navodit důvěru mezi koučem a nepoznanou věcí i formou koučinku. Hrála zde i role, že celý cyklus nebyl na osobní bázi, ale přes Skype/videokonferenci. I to je součást rozvoje. Odfiltrovat předsudek, že to lze i jinak a efektivněji  J


Největším přínosem pro mě je…

Poznání sebe, svého chování v určitých situací, porozumění proč to tak dělám, jak to dělat jinak. Zjednodušit věci, užít si svých soukromých i profesních ,,projektů´´. Nadhled do situací, uvědomit si, že správně položená otázka a hledání odpovědi, je někdy více něž se učit teoretické věci o všech skills, které stejně nedokážeme naplno aplikovat. Pokud nemáme vůli, zápal a chuť s tím něco udělat a čas to změnit. To je to nejdůležitější na všem.

Koučování mi přináší…

Nový pohled, dívat se na řešení situací jinak. Uvědomění, že méně znamená více. Zaměření na podstatnější věci v menším rozsahu , které chci dělat kvalitněji.

Koučování s Lenkou bych doporučil protože…

Je to milá dáma, která nechá svého klienta ,,vykoupat´´ na dobře položených otázkách. Čeká na odpověď a umí přijít k jádru věci. To je na kouči to nejdůležitější. Také jistota, že ví co dělá, rozumí tomu a je to z toho cítit. To je důležitý základ spolupráce.

Kdybych s koučem nespolupracoval, nestalo by se toto…

Dívám se na své chování i  lidí kolem sebe z jiného pohledu. Nastavme si zrcadlo u druhých a uvidíme sebe v řadě diskusí v profesním i soukromém životě. Poznáme proč se nám něco nelíbí na jiných, co naopak u jiných lidí máme rádi. Ptejme se proč  to tak je a na tyto odpovědi přijdeme. To je pak skvělý aplikovat do svého rozvoje a pracovat s tím. Neužíval bych si života, tak jako teď. Zjednodušil jsem si své momenty v životě. Naučil jsem se zastavit, užít si moment okamžiku, nadýchnout se. Věci řeším s větší rozvahou…

Petr B.
Manažer obchodního týmu

Naučila jsem se jak na sobě pracovat a rozvíjet se s cílem spokojenosti

Takto, on-line na Messengeru,  jsme se s Lenkou setkávaly pravidelně po dobu tří měsíců.

Koučování s Lenkou bych přirovnala k dalšímu dílku puzzle do svého obrázku osobního rozvoje. Ten obraz by bez toho rozhodně nebyl kompletní.

Jistě, spoustu informací člověk získá z knih, různých vzdělávacích programů, z internetu, článků, školení, kurzů, k nezaplacení jsou vlastní zkušenosti a zkušenosti blízkých, nicméně koučování je to, co vás naučí, jak s tím vším, co už víte/znáte, pracovat dál. Naučí vás přemýšlet (do hloubky, ne jen tak, aby se neřeklo), naučí vás jednat. Uvědomíte si, co je pro vás opravdu důležité, co v životě chcete a vlastně nápady na to, jak toho dosáhnout, pak přichází samy.

Myslím si, že by se každý člověk měl zabývat tím, kým je, co od života chce, co ho trápí, co chce změnit, ne měnit to, co je špatně v jeho životě dle nějaké normy (dle kamarádů, rodiny).

Za sebe určitě koučování doporučuji, protože člověka naučí, jak dál na sobě pracovat a rozvíjet se s cílem dosažení spokojenosti a šťastného života.

Děkuji Lenko za rozšíření obzorů.

Ing. Tereza Machotová
Manažerka náboru zaměstnanců

Uvědomila jsem si svoje hodnoty a získala jsem sebevědomí

Než jsem se seznámila s koučkou Lenkou, v mé hlavě byl jen chaos,  vnitřní rozjívenost a neovládala jsem své myšlenky a ani mluvu. O srovnání a naplánování si svých cílů nemohla být ani zmínka. Zaměřovaly jsme se na věci, se kterými jsem nemohla hnout, neuměla si s nimi poradit. Každé setkání pro mě bylo přínosem a vyvolávalo ve mně klid a uspokojení. Po nějaké době jsem i já začala na sobě vidět velké změny, kdy jsem se stávala uvážlivější, poklidnější a svoji zbrklou energii jsem dokázala regulovat a cíleně zaměřovat tam, kde bylo potřeba. Uvědomila jsem si svoje hodnoty a potřeby, dospěla jsem k sebepoznání a získala sebevědomí a víru v sebe. Stejně tak jako máme obvodního lékaře, zubaře, kde chceme bílou plombu a ne černou, tak stejně tak bych postavila potřebu mít kouče. Někomu stačí kratší doba, jinému delší, ale každému něco přinese. Kouč nekritizuje, nehaní. Mě dokázal vést, abych si dokázala odpovědět sama. Za to vše koučce Lence moc děkuji a určitě naše spolupráce bude pokračovat. Děkuji.

Marie V., Finanční poradce

Získala jsem jiný úhel pohledu

Koučování ke mně přišlo vlastně náhodou.  Lenka Šmidová dokázala v nelehké době, která na mě velmi doléhala, pomoci už při první hodině našeho povídání.  Přiznám se, že jsem zpočátku byla dost skeptická, ale výsledek byl úžasný. Balvan strachu, který mě téměř celou prostupoval, jsme dokázaly spolu proměnit v květinový záhon. Svět se začal ukazovat ve veselejších barvách. Lenka svými nevtíravými otázkami dokáže, že se člověk začne na problém dívat jiným úhlem pohledu. To je pro mě asi největší přínos a proto budeme v koučování pokračovat dál.

Těším se, kam na společné cestě dojdeme.

Marie Š., Seniorka

Dívám se na sebe jiným úhlem pohledu, myšlenky na svém místě

Před časem jsem najednou musela čelit několika novým situacím z naprosto nesourodých částí života, docela jsem ztratila směr a tah na branku. Delší dobu na mne na Facebooku vyskakoval příspěvek na téma Život jako hra s nabídkou vyzkoušet kouče zdarma. Zavolala jsem tam a hodina zdarma mne natolik inspirovala, že jsem se rozhodla jednak tohle vyzkoušet, jednak se nějak posunout v mém úspěšném točení se v kruhu.

Na doporučení kouče z první hodiny jsem se dostala k Lence Šmidové, profesionální koučce.

Musím říct, že jsme si s Lenkou sedly a velice rychle jsem se dostávala do tempa a vracela jsem se do svého života s novým úhlem pohledu na věci a dění. Celkově se začal život a situace v něm rovnat a rozbíhat tak rychle, že jsem musela poprosit o pauzu na vstřebání a zažití. Vždycky po pauze následovalo další posunutí směrem vpřed.

Koučování má obrovskou devizu v tom, že naprosto nestranný, nehodnotící člověk, dokáže nasměrovat naše myšlenky směrem, který je pro nás nejlepší. Já byla naprosto ztracená v tématech povinnosti, zodpovědnosti, neradosti a na hranici nechuti dělat cokoli, protože přes to množství jsem nedokázala určit priority.

Lenka je nejen výborný kouč, ale především člověk. Je super, když musíme s kůží na trh a nejsme přitom za hvězdy, vědět, že nebude kritika, na tu většinou stačíme sami, ale přijde ,, rozsvícení ,,

v podobě dostrkání naše myšlenky tam, kde mají být.

Koučink bych doporučila všem, protože i když nic neřešíme, můžeme se na sebe podívat jiným úhlem pohledu a to je vždy obohacující. Pokud něco řešíme,je to způsob,jak zbytečně nezůstávat v problémech dlouho a neztrácet sílu prokrastinací.

Děkuji moc Lenko, za obrovský posun v mém životě a za tvoji trpělivost při mém přešlapování.

Věra J., Lazebnice z Ráje

Stanovila jsem si priority, na svět se dívám s nadhledem

O tom, že bych chtěla vyzkoušet nějaký způsob koučování jsem přemýšlela několik let. Neměla jsem ale odvahu jen tak náhodně a neosobně vyhledat někoho z internetu. Tak jsem ráda, že jsem se na jednom podnikatelském klubu potkala s Lenkou, která mi nabídla nezávaznou schůzku po telefonu. Přirozeně jsme pak navázaly spolupráci, kterou zpětně hodnotím jako velice přínosnou. 

Během našich hovorů se mi podařilo otevřít svou mysl a uvědomit si věci, které dlouho zrály někde hluboko uvnitř. Pomohla mi také vnímat svět objektivněji a s nadhledem. Já osobně jsem toužila po celkovém zklidnění a to se, myslím i díky ustanovení si vlastních priorit, podařilo. Nedokážu zhodnotit, jak moc to přispělo mému podnikání, ale vím jistě, že mi Lenka pomohla nastavit reálné cíle, kterých jsem dosahovala mnohdy i dřív, než bylo v plánu. 

Život není jen ekonomický závod, takže jsme spolu hodně probíraly i můj osobní prostor. Za to jsem také velmi vděčná. Konečně nezapomínám myslet na sebe. Vedlejším účinkem je i to, že se zlepšil můj zdravotní stav. Největším kouzlem je ale to, že Lenka je pouze nenápadným a šikovným průvodcem mých vlastních myšlenek. Nic nevnucuje, nepodsouvá a netlačí. Nejvíc práce musí udělat nakonec stejně každý z nás sám. Změny se nedějí lusknutím prstu a já budu ještě dlouho zpracovávat, co všechno jsem se s Lenkou naučila. Troufám si říct, že jsem na dobré cestě. 

A děkuji Lence, že mi tehdy zavolala 🙂 

Jana P., Spolumajitelka rodinného pivovaru

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Jakub Štefanec

KomunikaceMarketingObchodSebedůvěra

Pomáhám dobrým duším živit se tím, co milují. Autenticky a zábavně. Bez navolávání a marketingových pouček.

Detail kouče

Valérie Tošerová

karieraKomunikaceLeadershipSEBEPOZNÁNÍvztahy

Rozhodněte se, jestli chcete ve svém životě začít dělat změny – a pokud ano, ráda vás jimi provedu!

Detail kouče

Hana Mezerová, ACC

karieraKomunikaceOsobní rozvojvztahy

V přítomném okamžiku. Citlivosti ke svému tělu, k jeho moudrosti. V plnosti okamžiku…

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

  ×

   Kontakt

   Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: