Profil kouče

Lenka Krajhanzlová

Mám ráda knihu Nesnesitelná lehkost bytí od Milana Kundery. V souvislosti s ní si uvědomuji, že mým posláním je pomoci mým hráčům lehkost v bytí najít a naplno si ji užívat se vším všudy!

Kdo jsem

Kdo jsem? Tak to je velmi zapeklitá otázka……Člověk má na první dobrou chuť popsat někoho, kým by měl být, aby naplnil očekávání všech, kteří budou tento profil číst. Ale jaká jsou vaše očekávání? Máte nějaká?


Naplňovat očekávání ostatních je cesta, kterou už jsem já osobně zkoušela jít. Zjistila jsem, že je náročná a bere mi spoustu energie a vlastně žádnou nevrací, protože se mi na ní vůbec nedaří a není mi na ní dobře. 
Tomuto pokušení tedy odolám a budu k vám i k sobě co nejupřímnější. Vždycky jsem ráda o životě a lidské existenci hodně četla a přemýšlela a četla a přemýšlela. Spoustu věcí jsem si díky tomu o sobě uvědomila, dávalo to smysl, ale reálně se v mém životě stále nic neměnilo. Všechny ty teorie, pohledy na svět, sdílené zkušenosti stále zůstávaly jen v hlavě a nikam se nepromítaly.


Měla jsem ale štěstí, že jsem jednoho krásného dne (úplně jako v pohádce) potkala kouče, který mi jednoduchou otázku položil a tím mě rozložil 😉 A pak další otázku a další otázku a pak se to stalo! Najednou si to všechno v mé hlavě začalo sedat a skládat jako puzzle. Našla jsem se, přijala se a začala si užívat chvil a momentů, kdy jsem si dovolila být sama sebou. Přestala jsem prohru vnímat jako něco špatného. Byl to dar, který mi byl předán, abych se mohla na své cestě posunout dál.

Začala jsem hrát svoji HRU, žít svůj SEN. Je to RADOST. Radost ze vztahů, které buduji, z výsledků, které dosahuji, z emocí, které prožívám, z přítomnosti, kterou si užívám…..
Koučování je jedním z mých snů, který žiji a pomocí kterého se i mým hráčům daří žít ty jejich. Ať už jsou jakékoliv……

Reference

Jiná perspektiva

S profesionálním koučem jsem spolupracovala poprvé a Lenku rozhodně doporučuji. Je vnímavá, citlivě pracovala s každou mojí myšlenkou nebo názorem. Správně kladenými otázkami mně umožnila vidět sebe sama ze zcela jiné perspektivy. Díky koučování jsem se dostala mnohem dál, než jsem původně zamýšlela, i když to občas bolelo. 

Renata N.
Vedoucí projektového úseku – Biologické centrum AV ČR

Realizace nápadů

Koučování jsem vyzkoušela protože… 
Má to více důvodů. Již delší dobu jsem hledala kurzy pro další sebevzdělávání v rámci mého pracovního zaměření. Nabídka na trhu bohužel úplně nepokryla mé požadavky, kurzy nenabízely většinou mnoho nového. 
Ve stejnou dobu jsme v rámci našeho pracovního kolektivu řešili otázky kolem fungování týmu (noví lidé, nové procesy, vyšší požadavky na výkon apod.). 
No a do toho přišla náhoda – telefonát od Život jako hra, zda bych neměla zájem o hodinu koučování zdarma (telefonát následoval po stažení e-knihy). Tak jsem si řekla proč ne, koučování by mohlo být něco šité přímo pro mne na míru, kde bych mohla „vytasit“ konkrétní věci, které mě zajímají, a zaměřit se na ně. 

Pro spolupráci s jsem se rozhodla díky… 
Pro spolupráci s Lenkou jsem se rozhodla na základě první absolvované hodiny koučování. Lenka na mě působila velmi pozitivním dojmem, dokázala velmi rychle pochopit podstatu toho, o čem mluvím, a také odhadnout, co se mi asi tak honí hlavou. Připadalo mi od první chvíle, že to bude skvělá parťačka na výzvy, které mě čekají, a můj první dojem se také nakonec potvrdil. 

Koučování mi přineslo… 
V mém životě, hlavně tom pracovním, probíhalo v loňském roce hodně změn. Měla jsem pocit, že už nevím, kam dřív skočit a jak řešení všech výzev, které na mě čekaly, zvládnout. Lenka mi pomohla podívat se na věci z jiného pohledu, pojmenovat problém a najít cestu, jak ho konstruktivně řešit. V průběhu kurzu jsme se postupně od řešení problémů v pracovním kolektivu dostaly až k tomu „udělat si pořádek prvně na svém písečku“. A tak na naší hře hodnotím nakonec hlavně to, že se mi povedlo zlepšit svůj time-management, začít nedělat věci za druhé a začít mnohem efektivněji pracovat na svých cílech. I na pracovní výzvy se teď snažím koukat z jiného pohledu. A způsob řízení našeho týmu už také doznal pozitivních změn. 

Koučování s Lenkou bych doporučil/a protože… 

Lenka je člověk, který má koučování v krvi. Je vidět, jak ráda to dělá a jak ji to naplňuje. Nezávisle na tématu se dokáže vcítit do situace a v pravou chvíli z toho vydolovat, co je podstatné. Na každé setkání s Lenkou jsem se těšila a končila vždy pozitivně naladěná a hlavně motivovaná hru zase posunout o kus dál. 

Kdybych s koučem nespolupracovala, nestalo by se toto… 

Svou hru jsem pojmenovala „Mít čistou hlavu“. Ulevit své přeplněné hlavě potřebuji nejen kvůli efektivnímu zvládání svých povinností, ale také kvůli tomu, abych se dostala k věcem, které jsou zastrčené do šuplíku s velkým nápisem „jednou snad, až bude na to čas“. A ten vážně přetéká. Kdybych se nepotkala s Lenkou, pravděpodobně by na tento šuplík jen tak nedošlo a bylo by mi to líto. Lenka mě „donutila“ ho otevřít a pomalu z něj nápady tahat a realizovat. A kupodivu se vyrojily i takové, které samy napomáhají v tom „mít čistou hlavu“, třeba jeden, univerzální, na každém kroku dostupný úkolovník, který je jakousi externí pamětí na všechny úkoly a závazky. Ještě pořád se dolaďuje, ale chvála za něj! 

Renata Ch.
Senior Business analyst – PROVYS

Realizace volného času

Říká se, že v životě nejsou náhody. Takže ne náhodou na mě jednou vykoukla reklama koučovacího programu. V té době jsem si už nějaký čas připadala jako křeček v rotující kleci. Ozvala se mi Lenka a po zkušební lekci mi postupně otevřela úplně nový prostor, jak si vlastně sama určovat a realizovat co a jak chci. Zní to velmi jednoduše, ale jsem přesvědčená, že bez jejího skvělého vedení bych byla stále tím „zadýchaným křečkem“.  Povinností neubylo, ale tím, že si je dnes hravě zorganizuji, je pro mě každý nový úkol výzvou, na kterou se těším, mám dostatek času pro sebe i své blízké. Nikdy bych tomu nevěřila, že se dá v životě takto příjemně „hrát“.  

Pavla K.
CEO at CLEVER CARE

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Kateřina Vděčná Pešková

KomunikaceLeadershipOsobní rozvojPodnikánívztahy

“To, jak jsem v životě spokojená, záleží jen na mě. Překážky, výzvy i chyby mě učí a posilují.“

Detail kouče

Kateřina Valentini, PCC, MBA

karieraKomunikaceLeadershipMarketingObchodOsobní rozvojPodnikání

Pomohu ti najít cíl, dosáhnout výsledků a užívat si každý krok, který po své cestě ujdeš.

Detail kouče

Petra Luptáková

KomunikaceLeadershipOsobní rozvojSebedůvěravztahy

Osobním rozvojem se zabývám již 17 let. Vyzkoušela jsem řadu slibných metod, navštívila mnoho přednášek a setkání. Chtěla jsem změnu, ale viděla jsem spoustu cest někoho jiného. Až koučování mi ukázalo, že odpovědi najdu uvnitř sama sebe. Je to nejrychlejší cesta, jak dojít k vysněnému cíli a nebýt na tu změnu sama. Teď nabízím své zkušenosti a podporu Vám.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: