Profil kouče

Jakub Novotný, ACC

Pomáhám lidem k efektivnějšímu a rychlejšímu dosahováním výsledků, překonávání výzev, inspiruji k novým pohledům na události, které se v jejich životech odehrávají a pomáhám jim otevírat dveře do jejich úspěšnější budoucnosti.
Mimo koučování metodou Život jako Hra se zabývám také neurolingvistickým programováním (NLP), s jehož pomocí dokáži odstranit či změnit negativní či neužitečné programy, které se nachází v našem podvědomí a díky tomu pomoci lidem přemýšlet o spoustě věcí jiným způsobem. Pokud změníme své myšlení, vše ostatní již bude následovat.

Moje motto

Jsem přesvědčen o tom, že většina lidí nevyužívá naplno svého potenciálu. Přitom změna k tomu, aby žili svůj život skutečně naplno, je mnohem snazší, než se zdá. 
Jako profesionální kouč pomáhám lidem žít šťastnější a naplněnější život přesně podle toho, jaký jej chtějí mít. Provázím je až tam, kde se jejich sny stávají skutečností. 
Často stačí touha skutečně něco změnit. Velice přínosné je, pokud k tomu má člověk po svém boku parťáka, který mu s tím dokáže pomoci. 
Díky vzdělání a zkušenostem v oblasti neurokoučinku a znalostem principů fungování mozku svým hráčům pomáhám odstraňovat nefunkční vzorce a měnit způsob, jakým o věcech přemýšlejí. To jim pak umožňuje nacházet dosud nepoznané možnosti. 
Pomáhám svým hráčům také nastavit jejich prostředí tak, aby je podporovalo a dodávalo jim energii.
Věřím tvrzení, že pokud změníme své myšlení, vše ostatní již bude následovat.

Reference

Větší nadhled a jistota, vítězství na dosah

Jako manažer jsem se dlouhá léta zajímal o osobní rozvoj. Přečetl jsem spousty knih, poslouchal hodiny motivačních nahrávek a audioknih. Hledal jsem nové cesty, jak zlepšit výkon svůj i podřízených, jak být skvělým šéfem, jak inspirovat lidi… Všechno, co jsem se naučil nebo vyzkoušel, bylo rozhodně fajn, ale nic nebylo ušito na míru právě pro mě. Nic nefungovalo na 100%. Hlavně jsem se často inspiroval něčím, co fungovalo jiným lidem v úplně jiných podmínkách. Pak jsem jednou na sociální síti narazil na Život jako hra a tak konečně začala ta správná jízda. S Jakubem společně hrajeme už druhou sezónu. Od začátku naší spolupráce se díky spoustě drobných uvědomění v mém profesním, ale i soukromém, životě odehrávají velké změny.

Asi zásadní pro mé rozhodnutí jít cestou koučování, přestože na začátku jsem byl spíše připraven na to, že se jedná o další z mnoha zkušeností s osobním rozvojem, bylo to, že prakticky okamžitě od prvního setkání jsem si díky Kubovi začal přicházet na zdánlivě snadná řešení a cesty, jak zdolat do té doby nepřekonatelné výzvy a situace, kdy jsem nedokázal vidět světlo na konci tunelu. Dokázal jsem získat větší nadhled a jistotu, že vše mám plně ve svých rukou, a že vítězství je na dosah. Výsledkem naší dosavadní spolupráce je posílení mé sebedůvěry, výrazně lepší obchodní výsleky, respekt okolí, zlepšení vztahů, ale to úplně nejlepší vidím hlavně v tom, že vše přichází výhradně z mé hlavy. Vše je tedy originál, moje know-how, “My Way”.

Aleš K.
Zemský ředitel ve společnosti Modrá pyramida

Priority na svém místě

O spolupráci s koučem jsem se začal zajímat, protože vedu finančně-poradenskou pobočku s osmi zaměstnanci a vnímám, že se mám stále co učit. Největší dojem na mě udělalo, že mi Kuba vhodně kladenými otázkami a prostorem, který mi dával, pomohl, abych si vše mohl prožít a uvědomit. Nenutil mi žádná prefabrikovaná řešení, zároveň ale v momentě, kdy cítil užitečnost nějaké techniky, nabídl ji. Za těch pár měsíců jsme společně prošli všechna zákoutí mé složité osobnosti, od role tatínka a manžela, až po ředitele pobočky. Kuba mi pomohl srovnat si své priority, uvědomit si své limity a naopak obrovskou šíři mého nevyužitého potenciálu. Výzvy bereme společně jako součást hry a i když jsem často jako na houpačce, je teď mnohem snazší se zvednout a jít znovu do akce.

Josef U.
Majitel franšízové pobočky

Potřebovala jsem podporu a tu jsem dostala

Koučování jsem vyzkoušela, protože chci být koučem. Na začátku jsem měla zájem zjistit, jak koučing „Život jako hra“ probíhá. Ale schůzky s Jakubem mi přinesly více, než jsem očekávala. 
Hlavním přínosem bylo porozumění, že život je hra a může být jednodušší, než jej máme (v hlavě, realitě). Koučování s Jakubem bych doporučila, protože má individuální přístup; je vidět, že chce opravdu pomoci. Vždy mě podporoval – to bylo to, co jsem potřebovala.
Koučování pro mě znamená podporující (koučem) non-stop seberozvoj a sebepoznání zaměřené na úspěšný a šťastný život. Jsem moc spokojena s Jakubem 🙂

Irina B.
Sales Coach

Efektivnější způsob učení

Koučování pro mě bylo velkým přínosem v době, kdy jsem zrovna řešila důležité životní události. Hodně mi pomohlo v ujasnění mých cílů, priorit a v tom, jak přijít na řešení dané situace. Také mi pomohlo k lepšímu time managementu a životosprávě, což pro mě bylo velice důležité při náročném skloubení studia a práce. Díky koučování s Kubou jsem také našla efektivnější způsob učení, což se projevilo na lepších výsledcích. Koučování s Kubou proběhlo vždy příjemně, ochotně naslouchal a byl vždy k dispozici, pokud jsem potřebovala něco rychle vyřešit. Jsem velice spokojená.

Hana N.
studentka ČVUT

Soustředění na své cíle

Predtym, nez som sa rozhodla pre spolupracu s koucom, mala som problémy s rozhodovanim, bola som otrokom svojej prace, nemala som odvahu rict ne, ak v praci po mne chceli presprilis a mne to nabouravalo osobny zivot. Diky pracovnemu vytizeni som potom selhavala vo svojich osobnych planoch. V tej dobe som sa zaroven dozvedela o koucovani. Z nabidky koucu mi prisiel Jakub sympaticky na prvy pohlad, dobre sa nam spolu komunikovalo, a zaujali ma informacie o neurolingvistickom programovani. Naslouchal, ked som sa potrebovala vypovidat, mohla som sa nanho kedykolvek obratit, bol vzdy velmi ochotny vyjit vstric, jak som potrebovala. Svojimi otazkami, na ktore som vzdy musela najit odpoved sama v sebe, ma postupne posouval dal. Po nejakem case som si uvedomila, ze moj sposob premyslania sa zmenil, veci, ktore som predtym nedokazala, zrazu prestali byt pre mna problem. Diky Jakubovi som sa zacala viac sustredit na svoje ciele, a nasledne dosahovat uspechy, ktore sa mi dovtedy nedarili. 

Zuzana P.
farmaceut

Organizace svého času, zaměření se na priority

Ke spolupráci s koučem jsem se rozhodl, protože jsem si chtěl utřídit priority a především se chtěl posunout v rámci pozice leadera týmu a naučit se efektivně pracovat se svým týmem. Největší dojem na mě při spolupráci s Kubou udělala efektivita setkání a to, že každá hodina byla naplněná a přínosná až do konce. Vždy mi velice rychle utekla. Díky naší spolupráci jsem si nastavil dílčí cíle, zaměřil se na priority. Podařilo se mi též lépe pracovat se svým časem a dokázat ho využít co nejlépe, což vedlo k tomu, že jsem začal mnohem lépe stíhat všechny své úkoly.

Jiří S.
Teamleader, právník

Velký pokrok k lepšímu

Koučování s Kubou pro mě byla veliká výzva. Upřímně, vstupovala jsem do toho trochu skepticky, neuměla jsem si představit, že by mě mohlo výrazně pomoci, ovlivnit a posunout dopředu. O to více jsem byla překvapena, jak mi každé sezení s Kubou ukázalo bezprostředně, zcela přirozeně nový pohled na řešení mých problémů i každodenních povinností, velmi mě Kubův nenásilný optimistický přístup nadchl, posunul dále a za těch sedm sezení s Kubou jsem nejen dle svého názoru ovšem hlavně podle zpětné reakce z mého okolí udělala neuvěřitelný pokrok a změnu ve svých zažitých vzorcích chování. Samozřejmě k lepšímu! Kubův přístup je pro mě velmi inspirativní a pomáhá mi nezpomalit ani neuhnout ze zvolené cesty svého rozvoje a řešení nejen každodenních úkolů s pozitivním nadhledem, úsměvem a nadšením. Kubovi patří můj velký dík a rozhodně jej doporučuji všem svým kamarádům a známým.

Hana B.
Office and Fleet Management

Zvýšení sebevědomí, organizace času

Koučování jsem vyzkoušela proto, že mě zajímalo, jaký přínos to pro mě bude mít. Už se několik let tzv. „dokopávám“ k některým aktivitám, ke věcem, které bych chtěla změnit, ale nedaří se mi se k nim „dokopat“ anebo u nich vydržet. S koučováním se mi podařilo oboje, a začala jsem si více plánovat čas, abych vše stihla.
Celkově koučink v mém případě vedl k lepšímu time-managementu a zvýšení sebevědomí – zlepšila jsem si dojem sama ze sebe. Začala jsem dělat věci, které jsem dříve dělala jen obtížně, a nyní jsou běžnou součástí mého života. 
Určitě koučování ještě využiji k dalším věcem, které chci „vylepšit“, nebo chci, aby se staly součástí mého života.
Koučování s Kubou bylo moc fajn a vždy jsem se na jednotlivá setkání moc těšila. Je empatický, umí dobře naslouchat, poradil i s výběrem vhodné literatury atd.

Linda N.
liniový manažer

Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Kamila Pospíšilová

karieraKomunikacePodnikáníSEBEPOZNÁNÍvztahy

„Jsi dokonale nedokonalá lidská bytost jako všichni ostatní. Uznejme a oslavme vše co je na Tobě úžasné a skvělé a každý den se můžeš s hravostí zdokonalit o malý kousek.“

Detail kouče

Aleš Kohoutek, PCC

karieraKomunikaceLeadershipObchodOsobní rozvoj

Věřím, že každý člověk je expertem na svůj vlastní život a práci a že každý člověk je kreativní, vynalézavý a celistvý.

Detail kouče

Zuzana Kubíková, CEMS MIM

BILINGUALINOVACEMarketingSebedůvěraSTART-UPŽIVOTNÍ ENERGIE

Pomáhám lidem najít sebedůvěru a životní energii. Pak si mohou poskládat životní puzzle tak,
aby to bylo hravé a dlouhodobě udržitelné.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: