Profil kouče

Jakub Štefanec

Jsem digitální nomád, který miluje svobodu a každý den ochutnává její nové příchutě.

Ať už bořením limitů a strachů ve svém vnitřním světě, tak poznáváním krás různorodých kultur při dobrodružných cestách v tom vnějším. 

Svoboda je taky společný jmenovatel témat, s kterými se na mě klienti obrací. 

Od dosahování mistrovství v komunikačních, obchodních a marketingových dovednostech, přes transformaci negativních emocí, nízkého sebevědomí a mindsetu nedostatku až po budování ziskové (osobní) značky a svobodného autentického podnikání.

Věřím, že skutečně svobodní jsme až tehdy, kdy osvobodíme svou mysl, emoce a perspektivu vnímání světa. Ta vnější je pak jen třešnička na dortu.

Taky jsem začínal s holou zadnicí

Taky jsem nevěděl, jak se dostat z krysího závodu a stát se nezávislým. 

Taky jsem nesnášel svou práci a splácel jsem hypotéku.

Taky jsem neměl peníze a šetřil, kde se dalo.

Taky jsem si prošel nefunkčními vztahy a chyběla mi láska.

Taky jsem si prošel komplikovanými zdravotními problémy, protože jsem kašlal na své tělo.

Taky jsem se cítil ukřivděně, nepochopeně a byl naštvaný na celý svět!

Myslel jsem si, že takový život prostě je a bude – „Holt každý nemá to štěstí být bohatý, spokojený, živit se tím, co miluje a žít svobodně. Smiř se s tím!”

Pak jsem si díky různým koučovacím tréninkům, knihám a „náhodným“ setkáním s moudrými osobnostmi uvědomil, že to všechno je pouze součet všech mých strachů a limitujících přesvědčení o sobě a světě, který mě drží v otroctví dřiny, negativních emocí, nedostatku. 

A co hůř – každou vteřinou si tento svět sám (ne)vědomě tvořím.

A co dělám teď? 

Stále nemám vyhráno a některé své myšlenkové vzorce krotím, nicméně vím, že konečně jdu cestou, která je v souladu s mou duší. 

Aktuálně vlastním notebook, telefon, 2 trička a pár drobností, co se vejdou do batohu, cestuji po světě a na dálku ke skutečné vnitřní i vnější svobodě pomáhám i všem dobrým duším, kteří cítí takovou tu vnitřní prázdnotu (o které se nemluví).

Co to znamená konkrétně? 

Spojil jsem svých 10 let praxe v marketingu a komunikaci, zkušenosti s tvorbou značek a stovky tisíc investovaných do osobního i byznysového rozvoje … a na jejich základě jednoduše lidi zbavuji všech strachů a limitů v hlavě, které jim brání žít (i podnikat) svobodně a v souladu se sebou. Tak, aby je to bavilo i skvěle živilo. 

Pokud to rezonuje i s tebou a máš chuť udělat první krok k nezávislosti, rád si poslechnu tvůj příběh na našem seznamovacím callu. 

Stačí si ho booknout tady: https://go.oncehub.com/stefanec-seznameni (První call je „na mě“.)

Těším se na setkání.

Kuba

Reference

Cítím se spokojenější a šťastnější

Roční spolupráce s Jakubem mi změnila život. Ano, je to tak. Jak? Zásadně a v mnoha ohledech. Kdybych to měl shrnout, tak hlavně v tom, že jsem se naučil využívat potenciálu, který v sobě mám a dále ho rozvíjet. Postupně jsem se naučil odbourávat své vlastní démony a začal si uvědomovat, že život je opravdu jen hra a jak ji chci hrát. Že to je jen na mě a že můžu cokoliv, co je skutečně ze mě a co opravdu chci. Cítím se díky tomu spokojenější a šťastnější. A věřím, že to tak cítí i mé okolí.

S spolupráci s koučem a tedy i konkrétně s Jakubem bych doporučil opravdu každému kdo chci život opravdicky prožít a má vnitřní motivaci po změně k lepšímu, pomoci, uzdravení.

Lukáš Matějček
Co-Founder & CEO značky Bagind

Čas, práce a komunikace s týmem

Začala mi pod rukama růst firma rychlejším tempem než jsem čekal. Sám jsem začal zvažovat, jak se s tím vnitřně vypořádat. Prací pro firmu jsem trávil leckdy i 14 hodin denně. Když přišel Kuba s nabídkou pomoci, ze začátku jsem byl skeptický, protože jsem viděl koučing jako šarlatánské rady typu „ty to dokážeš“. Protože se ale známe, řekl jsem si, že to zkusím, zároveň mi to vzhledem k mé situaci přišlo vhod. Nakonec spolupracujeme už přes rok. A za tu dobu jsem se naučil lépe hospodařit s časem, lépe a efektivněji pracovat a komunikovat se svým týmem, koukat se na problémy z úplně jiných perspektiv a ve výsledku jsem i mnohem klidnější. Zjistil jsem, že si díky koučingu dokážu lépe utříbit možnosti a myšlenky v čase. Dá se i říct, že nyní vidím více realisticky budoucnost firmy a jak jí dostáhnout.

Jan Škvára
CEO společnosti Colorsquares

Priority a cíle v profesním životě

S Kubou jsme nejen navázali kamarádský vztah, ale současně mi pomohl utřídit si myšlenky, nastavit priority a cíle v mém profesním životě. Rovněž jsem díky Kubově empatii získal jistotu kam a jak směřovat svou energii. Výsledkem bylo, že jsem po desítkách let našel odhodlání změnit obor a začít budovat další profesní etapu. Vůbec nelituji a jsem velmi rád, že jsem se k tomuto kroku rozhodl. Kubovy služby upřímně doporučuji. Díky Kubo 👍.

Karel Kadlec
Key Account manager, a nově nyní i mentor

Nové a zajímavé nápady

Kuba mi změnil život hlavně v pohledu na život a byznys samotný. Každou hodinu přichází plný optimismu a se spoustou nových a zajímavých nápadů. Jak obohatit náš brand. Kubu doporučuji opravdu každému. Dokáže pomoct dokáže vyslechnout a je velmi inspirativní. Je to velmi zásadní člověk v mém životě. Díky

Štěpán Ševčík
neobyčejný grafik 

Vytřízení osobních a pracovních priorit

Kontakt na Kubu jsem dostal od svého kamaráda, který v rámci koučování řešil start svého nového byznysu a jelikož věděl, že sám řeším větší množství projektů doporučil mi právě Kubu jako kouče. Při plánování mé hry jsem zjistil, že mám tak široké pole působnosti, že vlastně dělám všechno a zároveň nic. Díky setkáním jsem si dokázal utřídit osobní i profesní priority a nyní konečně směřuji svoji energii tím správným směrem. Nekompromisně jsem škrtnul projekty, které mě nedělají šťastným, čímž jsem získal čas pro ty, které mají smysl a jsou pro mě důležité. Z koučování si také odnáším jedno důležité motto: Problémy neexistují, jsou jen výzvy!

Jakub Englický
DevOps Conslutant & Lector

Ujasnění priorit

Díky spolupráci s Kubou se mi podařilo zkrotit a ujasnit si časové priority, vytvořit reálný plán a hlavně se nastartovat k samotné akci v oblastech, kterým jsem dávala z různých důvodů menší priority, ale hodně od nich očekávala. Kuba mi pomohl uvědomit si tento rozpor a udělat si jasno. Díky jeho systematičnosti a schopnosti nazývat věci pravými jmény se mi daří lépe a efektivněji spravovat svoje projekty. 

Maja Bourková
profesionální koučka (Rozmotávač myšlenek)

Překážky by se měly překonávat

Už po pár sezeních s Kubou si troufnu říct, že jsem udělala krok kupředu jak v osobním, tak v profesním životě. Během našeho povídání jsem si konečně uvědomila, že mít svůj názor je v pořádku a stejně tak občas s někým nesouhlasit.

Díky správně položeným otázkám mi také došlo, jakým směrem se chci v životě ubírat a musím říct, že bez Kuby bych se k rozjíždění vlastní živnosti jen tak nedokopala. Zkrátka mě konečně někdo “donutil” jednat a uvědomit si, že překážky jsou tu skutečně od toho, aby se překonávaly. A každá ta zdolaná překážka stojí za to. 🙂

Ester Mašková
Graphic Designerí

Společně nacházíme možnosti

Koučování s Kubou má pro mě několik výhod – hlavní dvě jsou zaprvé to, že díky tomu, že máme na koučování vyhrazený čas, tak mě to donutí se alespoň během této chvíle plně soustředit na důležité organizační, či strategické věci v rámci mého projektu. Druhá z výhod je to, že i kdybych přemýšlel o těchto věcech sám, nemusel bych nutně na vše přijít, jelikož dobře mířené a pozorné otázky z Kubovy strany dokážou otevřít mysl a dívat se na věci i z jiných úhlů. Díky tomu společně nacházíme možnosti, o kterých jsem nikdy před tím nepřemýšlel.

Vzhledem k rané fázi mého projektu je důležité správně nastavit prezentaci a komunikaci, což jsme s Kubou během našeho koučování již částečně posunuli na novou úroveň – např. tím, že jsme společně vytvořili výstižný popis nabízeného produktu, načrtnuli základní osnovu hovoru s novými klienty či partnery a tak dále.

Koučink bych doporučil vyzkoušet všem, kteří mají strategické role ve svých projektech anebo prostě těm, kteří by rádi věci posunuli na jinou úroveň, ale zároveň mají plnou hlavu starostí s ostatními aspekty svých projektů. A proč zrovna Kubu jako kouče? Umí se správně ptát a zároveň má i praktické zkušenosti z oboru marketingu, tudíž o to lépe dokáže člověka směrovat k těm správným úvahám.

Šimon Polan
CEO i-Nástěnky, Software Enginneer
Kouči a lektoři

Seznamte se s našimi profesionálními kouči

Eliška Cisko, ACC

karieraOsobní rozvojPodnikáníSebedůvěraSEBEPOZNÁNÍvztahy

Denně jsme zahlceni tolika vjemy z vnějšího světa, že přitom zapomínáme na ten náš
vnitřní. Pokud toužíme po změně svého života, to nejlepší, co můžeme udělat je začít u
sebe. S radostí Vás budu doprovázet na cestě k sobě. A Vy pak dokážete cokoli.

Detail kouče

Monika Razímová

karieraLeadershipOsobní rozvojSebedůvěraSEBEPOZNÁNÍvztahy

Ten, kdo má svého kouče, není tak trochu divný, ale právě naopak – velmi originální.

Detail kouče

Kateřina Valentini, PCC, MBA

karieraKomunikaceLeadershipMarketingObchodOsobní rozvojPodnikání

Pomohu ti najít cíl, dosáhnout výsledků a užívat si každý krok, který po své cestě ujdeš.

Detail kouče

Získej informace studiu, zadej e-mail nebo si rezervuj termín

    ×

      Kontakt

      Mám zájem o ukázku s koučem, tady je můj kontakt: