Detail kurzu

Transformační Koučování

Transformační Koučování

36 hodin živého tréninku

12 týdnů x 3 hodin lekce

Počet hodin praxe pro absolvování:

50 odkoučovaných hodin (prokázání pomocí coaching logu)

Tréninkové kredity pro certifikaci ICF ACC:

24 CCEU – tj. 24 hodin ICF akreditovaného výcviku

Mám zájem

Každoroční vzdělávání

Neomezené opakování tréninku
Bez dalších poplatků

Transformační Koučování

Ponoříme se do dovedností, které dělí profesionální kouče od amatérů. Osvojíš si 10 koučovacích dovedností, které jsou klíčovými kompetencemi každého kouče.

Kompetence

Na tobě je předvést všech deset kompetencí na profesionální úrovni. Právě jejich správné užití je začátkem tvé cesty k mistrovství. Během tohoto kurzu ti dáme nutné základy. Až budeš usilovat o certifikaci ICF (Mezinárodní federace koučů), budou se vyhodnocovat právě tvoje dovednosti a jejich aplikace v praktickém koučování.

Základní kompetence

 • Kladení silných otázek
 • Aktivní naslouchání
 • Přímá komunikace
 • Tvorba uvědomění
 • Designování aktivit
 • Plánování a stanovování cílů
 • Řízení progresu a zodpovědnosti
 • Tvorba koučovací dohody
 • Důvěra a intimita
 • Přítomnost v koučování
 • Etika v koučování

Součástí dovedností každého kouče je i zvládnutí etických otázek s koučovací profesí spojených.
Formou skupinového dialogu a reálných příkladů se zaměříme na jejich zodpovězení tak, aby každý kouč splňoval etické normy Mezinárodní federace koučů.

Reference

Vidím, jak moji hráči rostou, a neustále mě to nabíjí

Základní koučovací dovednosti prohloubily metodu – nemám jen rámec, ale i obsah. Díky tréninku jsem v koučování dosáhla obrovské akcelerace. Vidím, jak moji hráči rostou, a neustále mě to nabíjí. Během tréninku jsem měla čas zastavit se, zamyslet se, spoustu věcí si uvědomit, zjistit, co chci, a jak můžu ostatním umožnit dosahovat toho, co chtějí oni.

Ivana Štefková, ředitelka neziskové organizace 

Naučil som sa komunikovať a zároveň pomáhať duhým ľuďom

Tréning má veľkú hodnotu keďže je to forma učenia, ktorá ma oslovila. Vedomosti chcem vstrebávať a nenútim sa do toho.
Mám viacej informácií a možností ako ich transformovať do koučovania aj súkromného života. Naučil som sa komunikovať a zároveň pomáhať druhým ľuďom. Popritom človek o sebe zistí mnoho vecí na ktorých môže stavať.

Richard Schultz, profesionální kouč

Kladu lepší otázky

Díky tréninku dokážu klást lepší otázky a vytvářet mnohá uvědomění. Dostal jsem základní stavební kameny vedení koučovacích rozhovorů a postupně tak svá setkání posunuji na další úroveň.

Michal Peloušek, kouč ve výcviku

Zjistila jsem, kde dělám chyby

Celý trénink mi přinesl nespočet uvědomění a dodal mému koučování hloubku. Zároveň mi pomohl identifikovat spoustu koučovacích chyb, o některých z nich jsem tušila, o některých ne. Díky tréninku jsem se tak mohla zaměřit na zlepšení kvality koučování. Velká věc pro mě byl Aktivní cyklus koučování a Tvorba dohody. Přišly přesně ve chvíli, kdy jsem je potřebovala. Líbilo se mi i zaměření na etický kodex.

Blanka Mrázková, profesionální koučka

Uvědomila jsem si moc koučování a konverzace

Prostřednictvím tohoto tréninku jsem si uvědomila moc koučování, důležitost konverzace a komunikace pro člověka se sebou samým i s ostatními.

Tereza Jarkovská, koučka ve výcviku

Komunikační vzorce se mi dostávají pod kůži

Teď už vím, co je pro kouče důležité, dostávají se mi pod kůži komunikační vzorce a hlavně jsou pro mě všechny dovednosti mnohem jasnější. Když jsem si o nich stručně přečetl, myslel jsem, že všechno chápu. Samozřejmě je to ale mnohem hlubší téma a je na něm pořád co trénovat a objevovat 🙂

Vítězslav Dvořák, kouč ve výcviku

Začala jsem mít ráda zpětnou vazbu

Trénink změnil řadu mých postojů. Naučila jsem se přijímat zpětnou vazbu, a dokonce mít ji ráda, protože je to návod zdarma na to, jak být lepší 🙂 Naučila jsem se lépe poslouchat všechny, se kterými komunikuji. Naučila jsem se nehodnotit nic a nikoho – druhé lidi, události, situace, sama sebe – a zjistila, že je to velmi osvobozující. Zjistila jsem, že to, jakých výsledků budu dosahovat, závisí především na mém nastavení a na tom, do jaké míry jim sama věřím. Naučila jsem se hledat způsoby, jak jim věřit více, místo rezignace na to, že bych jich kdy mohla dosáhnout.

Věra Dianová, koučka ve výcviku

Díky tomu, že kurz je takhle intenzivní, se člověk rovnou dostává do praxe

Tento trénink má pro mě velkou hodnotu. Jednak je super být koučovaný a uvědomovat si i věci o sobě samém a o svých záležitostech. Zároveň tím, že je kurz takto interaktivní, se člověk rovnou dostává do praxe a zvědomuje si, o čem konkrétní techniky jsou, jak fungují, co je potřeba umět, na co se zaměřovat, a tak dále. Přínosem je, že se člověk stává lepším a chápavějším.

Roman Spurný, kouč ve výcviku

Začala jsem se učit novým věcem

Měním se, všímám si svých limitů a jak mě brzdí, vykračuji častěji mimo svou komfortní zónu, jsem odvážnější v komunikaci s ostatními, učím se sebejistotě a učím se neustále něco nového, a to s chutí a vidím ve svém učení smysl. Skláním před koučovacím jazykem a metodou ŽJH, je to balíček superschopností, který dává hráči svobodu a zároveň mu pomáhá tvořit, co chce. Je to skvělý způsob, jak být prospěšný ostatním.

Jana Marková, koučka ve výcviku

Konečně mohu pomáhat smysluplně

Pro mě měl trénink obrovskou hodnotu. Já osobně jsem se v koučování našel. Vnímám to tak, že konečně mohu pomáhat a díky tomuto tréninku jsem již začal pomáhat smysluplně.

Martin Karafiát, kouč ve výcviku

Díky kurzu jsem si vybrala hráče, se kterými chci opravdu hrát

Trénink mi pomohl dostat se s hráči do uplně jiného koučovacícho flow a celkově jsem si i vyseparovala hráče, se kterými chci doopravdy hrát a kteří chtěji hrát se mnou. I když to bylo v jednu chvíli hodně náročné, měla jsem pocit, že na to nejsem sama. Měli jsme super podporující sestavu 🙂

Beata Gejdošová, koučka ve výcviku

Trénink mi coby začínajícímu kouči zvýšil sebevědomí

Trénink mi změnil přístup k životu. Naprosto přirozeným a nenásilným způsobem mě zavedl do světa koučování a krok po kroku zvyšoval moje sebevědomí v roli kouče, zároveň ze mě udělal hravějšího hráče a pozitivnějšího člověka. Ucelení metod je navíc skvělý rámec a základ pro začínající kouče.

Slávek Theimer, kouč ve výcviku

×

  Kontakt

  Mám zájem o informační balíček, tady je můj kontakt: